"Do t'i vë flakën familjes tuaj", kërcënohet Albin Kurti

23/02/2021 - 11:21

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është kërcënuar në mediat sociale.

Teksa ka dënuar sulmin që i është bërë djalit të politikanit serb, Nenad Rashiç, Kurti ka rënë vetë pre e sulmeve dhe kërcënimeve.

Ivica Kostic, një i ri nga Serbia shkruan se shqiptarët janë terrorist dhe ai do i vë flakën familjes së Kurtit.

"Lista Serbe dhe ai janë njëlloj, ne jemi të rinj, serbë që do t’ju sjellin zjarrin në të cilin ju terroristët shqiptarë duhet të digjeni. Unë do t’i vë flakën tërë familjes suaj.", shkruan i riu në postimin e Kurtit ku  kishte dënuar sulmin ndaj Nikolla Rashiç dhe e quante sulm kundër lirisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave me postë apo votave nga diaspora.

Nën moton “Demokracia ka dështuar”, përfaqësuesit e komuniteteve joserbe në Kosovë kanë marshuar të martën në qendër të Prishtinës, për t

Menjëherë pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izraelit është hapur Korporata Zhvillimore dhe Investuese ndërm

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani ka kërkuar hapjen e një kapitulli të ri të dialogut Kosovë-Serbi.

Emisari special i BE-së në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti e di se Bashk

Instituti i Shëndetit Publik Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe labora

Rreth 400 minatorë të Minierës së Artanës kanë hyrë në grevë, pasi nuk u janë përmbushur kushtet e  kërkuara dhe nuk kanë marrë pagat për

Mirosllav Lajçak, përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit P

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 3.680 persona të dyshuar pe