Dy të vdekur në autostradën “Ibrahim Rugova”

29/06/2019 - 13:08

Dy persona kanë vdekur në autostradën “Ibrahim Rugova” në Kosovë, përkatësisht në segmentin Suharekë-Duhël.

Policia e Kosovës njofton se “dy persona meshkuj/shqiptar/kosovar, njëri i lindur në vitin (1993) dhe tjetri viti i lindjes (1999), dyshohet se duke kaluar autostradën nga një trase në trasenë tjetër kanë rënë në humnerë dhe me këtë rast si pasojë kanë gjetur vdekjen”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Lidhur me këtë rast, pas hetimeve të para dhe intervistimit të dëshmitarëve, në konsultim me prokurorin kompetent, policia ka dërguar në mbajtje për 48 orë, tre shoferë të autobusëve, të cilët dyshohet se janë ndalur në autostradë në kundërshtim me ligjet për trafikun urban.

Policia njofton se ndaj këtyre tre personave është iniciuar rasti për “shkaktim të rrezikut të përgjithshëm me pasojë vdekjen”, thuhet në një njoftim të Policisë së Kosovës. /REL

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kosova edhe një herë ia ka mësyrë anëtarësimit në Organizatën Ndërkombëtare të Policisë (INTERPOL), Asambleja e Përgjithshme e së cilës,

Nëntë persona janë shtruar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi nga kontakti me zarfet me vota të ardhura nga Serbia, atyre u

Rreth 26 zyrtarë kosovarë që kanë qenë të ngarkuar me numërimin e zarfeve me vota të ardhura nga Serbia janë helmuar.

Lëvizja Vetëvendosje ka fituar zgjedhjet e parakohshme në vend, ndërsa gazeta “Bota sot” ka siguruar listën e deputetëve që do të jenë në

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se në qeverisjen e ardhshme do të angazhohet që me Shqipërinë të ketë komision

Komisioni Qendror Zgjedhor nuk ka marrë asnjë vendim lidhur me mbi 4 mijë vota të mërgatës të ardhura përmes postës pas afatit ligjor.

Mediat serbe janë revoltuar pas fjalimeve të para të Albin Kurtit si kryeministër i Kosovës se Serbia do të detyrohet të paguajë reparaci

Në të dielën e 6 tetorit, shumë nga kameramanët dhe reporterët që po e ndiqnin nga pas Albin Kurtin, për të transmetur live votimin e tij