FOTO/ Koha kur kryeministri nuk kishte para as për këmishë

12/01/2018 - 11:16

Ai nuk ishte gjithnjë i pasur ashtu si edhe shumica e bashkëluftëtarëve të tij të cilët si me magji u pasuruan pas konfliktit të armatosur me Serbinë.

Bëhet fjalë për kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili tashmë njihet për një pasuri mjaft të madhe, ndërsa javë më parë i dyfishoi vetes pagën.

Këtë rritje rroge e arsyetoi me faktin se i duhej pagë më e madhe pasi e ka të pamundur të furnizohet me kravata në takimet e shumta që ka.

Një fotografi ekskluzive e siguruar nga PamPress, sjell pamjet origjinale të liderit të AAK-së në vitet e nëntëdhjeta, ku shihet se si Haradinaj në ato kohë nuk kishte para as për të blerë këmishë e jo më t'i ndërronte ato ditë për ditë apo bashkë me to t’i ndërronte edhe kravatat.

Siç shihet në fotografi, ai mban të veshur një palë pantollona të cilat duket se nuk janë fare të tij për nga madhësia dhe një xhemper të zi, që më shumë gjasë i ishte falur nga një shok i tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar me ambasadorin Nathan A.

Ministria e Punëve të Jashtme ka siguruar informacione zyrtare se tre shtetasit kosovarë, të cilët ishin pjesë e aksidentit zinxhir në Se

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro projektligjit të parë që transformon Ministrinë e FSK-së në Ministrinë e Mbrojtjen.

Kuvendi i Kosovës do të procedojë ligjin për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri, por pa ia ndryshuar asaj emërtimin.

Dy beteja diplomatike dhe politike po zhvillohen aktualisht ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit.

Vasfije Krasniqi-Goodman ka thyer një tabu në shoqërinë kosovare pasi është bërë gruaja e parë, viktimë e dhunës seksuale gjatë luftës së

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme të Kosovës, Bejtush Gashi i ka dorëzuar detyrën e ministrit të ri në këtë detyrë, z.Ekrem Mustafa.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur përsëri për idenë e tij për “korrigjim kufijsh” mes Kosovës e Serbisë, e cila po kundërshtoh

Para pak çastesh ka ndodhur një shembim i zjarrit mes Policisë dhe disa të dyshuarve, ku ka mbetur i vdekur një i dyshuar dhe një tjetër

Kuvendi i Kosovës ka hequr nga rendi i ditës votimin e propozim-rezolutës nga debati parlamentar për dialogun me Serbinë.