FOTO/ Vrau policin gjatë operacionit në Prizren, arrestohet autori

29/01/2020 - 11:16

Iran Bardalli është autori i vrasjes së policit Sami Thaçi dhe plagosjes së dy të tjerëve gjatë operacionit anti- drogë në Zhur të Prizrenit.

Mësohet se në momentin e kontrollit të banesës Bardalli ka shkaktuar një shpërthim i cili mbetet ende i paqartë për Policinë kosovare, duket shkaktuar vdekjen e policit dhe plagosjen e dy të tjerëve. Po ashtu dyshohet se është plagosur dhe një fëmijë i autorit.

Një lëndë plasëse ka qenë e montuar në katin e dytë nga pronari i banesës Iran Bardalli.

Policia ishte duke kontrolluar banesën e Bardallit për lëndë narkotike dhe dhunë në familje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell do të qëndrojë sot në Prishtinë si pjesë e një de

Pas marrëveshjes së 4 shtatorit, Richard Grenell rikthehet në Kosovë si ndërmjetësi që arriti të ulë palët për nënshkrim, ashtu siç kisht

Koronavirusi vijon të shkaktojë viktima në Kosovë.

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se me shumë shqetësim po ndjek spektaklin dashakeq të dosjeve që

Janë arrestuar dy persona në Pejë, për ngacmim seksual dhe për dhunë në familje.

Policia e Kosovës ka njoftuar se të premten rreth mesnatës ka realizuar një aksion të madh në fshatin Karaçevë, komuna e Kamenicës, ku u

Lëvizja Vetëvendosje po konsideron se në negociata me Serbinë, Kosovën e ka përfaqësuar një kryeministër që nuk e di dallimin mes liqenit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testua

Pasi për herë të dytë pranë zyrave të OVL të UÇK-së u lanë qindra dosje sekrete të Gjykatës Speciale, vendet e QUINT-it i kërkojnë Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testua