Gjuajnë me armë nëpër festa, 44 të arrestuar përgjatë 1 viti

09/08/2019 - 08:21

"Festo me zemër, jo me armë". Kjo është motoja e Policisë, me të cilën paralajmëron qytetarët gjatë sezonit të dasmave. Pavarësisht thirrjeve të vazhdueshme, kjo nuk i ndal qytetarët që të festojnë me armë. Kështu përgjatë këtij viti, 44 persona janë arrestuar për shkak se kanë gjuajtur me armë nëpër ahengje familjare.

Sipas Indeksonline, nga statistikat e bëra, rezulton se qytetarët e rajonit të Prizrenit janë më "problematikët".

Për shkak të gjuajtjes nëpër ahengje familjare, në rajonin e Prizrenit janë arrestuar 11 persona, ndërsa policia ka arritur të konfiskojë 44 armë gjatë këtij viti, 40 prej të cilave pa leje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Hapja e pikës doganore të Kosovës në Portin e Durrësit të Shqipërisë, sipas autoriteteve në Prishtinë, ka ndikuar në rritjen e importit t

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të takohet sot me ish-kryeministrin Isa Mustafa.

Gjatë diskutimit në emisionin “Open”, Albin Kurti deklaroi se ka patur gjithnjë debate të forta me kryeministrin e vendit, Edi Ramën.

Policia e Kosovës publikon fotografitë e dy personave të dyshuar për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviçit më 16 janar 2018 në Mi

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka vendosur që Dita e Flamurit (28 Nëntori) të shpallet ditë pushimi në Kosovë.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini, të cilin e ka falënderuar p

Zëvendësndihmësi i sekretarit të përgjithshëm të NATO-s për çështje politike dhe të sigurisë, James Appathurai, thotë në një intervistë p

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit dhe analisti James Hooper, tha se një marrëveshje Kosovë-S

Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të p

“Unë pres që qeveria e re të vendosë këto objektiva në qendër të programit të saj”, kështu është shprehur Komisionari për zgjeri