​Hoti takon kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

23/10/2020 - 18:43

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është pritur në takim nga kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi.

Takimi i Hotit në legjislativ vjen pas atij në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut me kryeministrit, Zoran Zaev dhe pastaj me presidentin, Stive Pendarovski.

Në takimet e Hotit mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje, ndërkohë që me homolgun e tij është paraqitur në një konferencë, ku të dy kryeministrat kanë deklaruar që sapo të krijohen kushtet epidemiologjike, do të përgatisin mbledhjen e dy qeverive.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.542 persona të dyshuar për koronavirus prej të cilëve rezultojnë 645 raste poz

Eshtë ndarë nga jeta ikona e muzikës popullore Ismet Peja.

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.633 persona të dyshuar për koronavirus prej të cilëve rezultojnë 711 raste poz

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka dërguar një kërkesë në institucionet qeverisë së Kosovës për të kryer një vizitë së bashku me K

Bashkimi Evropian dhe Qeveria e Kosovës nënshkruan të premten një kontratë me vlerë 26.5 milionë euro, e cila do t’i ndihmojë Kosovës t’i

Kosova ka shtrënguar masat për të mbajtur nën kontroll përhapjen e korornavirusit.

Thirrjet për ndihmë u përhapën në çdo cep të rrjetit, por shifra prej 300 mijë eurosh që nevojitej për kurimin e saj nuk u mblodh dot në

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.930  persona të dyshuar për koronavirus, prej të cilëve rezultojnë 855 raste p

Bashkimi Evropian dhe Qeveria e Kosovës nënshkruan të premten një kontratë me vlerë 26.5 milionë euro, e cila do t’i ndihmojë Kosovës t’i