Ish-drejtori i martuar lidhet me punonjësen, e lë shtatzënë

Postuar: 01/02/2018 - 22:29

   Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti e la jashtë, por ish- drejtori i tij ka krijuar një lidhje dashurie me një zyrtare të Komunës së Prishtinës, sipas portalit lajmi.net.

Ish-drejtori i Infrastrukturës në Komunën e Prishtinës, Hysen Durmishi, u la jashtë Komunës nga Shpend Ahmeti.

Por, Durmishi një pjesë të “vetës” e la në Komunë. Ai do ta ketë vështirë të shkëputet nga Komuna plotësisht. Pos, detyrës që kreu si drejtor i Infrastrukturës në Komunën e Prishtinës, gjeti kohë edhe që të flirtojë nga pak.

Si i martuar që ishte, nuk mundi t’i rezistojë një lidhje miqësie që e krijojë me një zyrtare të Komunës, e cila nuk ishte pjesë e drejtorisë së tij, shkruan lajmi.net.

E kurorëzoi me dashuri. Sipas burimeve, por edhe disa fotografive në rrjetet sociale, dashuria e tyre është forcuar edhe më shumë, pasi që M.B. është shtatzënë.

Lajmi.net ka mësuar se zyrtarja e Komunës së Prishtinës M.B. ishte beqare në kohën kur u lidh me të martuarin Hysen Durmishi.

Lajmi.net ka provuar të kontaktojë me Durmishin, por ai nuk ka kthyer përgjigje dhe as nuk është lajmëruar në telefon.

Për shkak të postit publik që Durmishi ka mbajtur në Komunën e Prishtinës dhe po ashtu në partinë më të madhe opozitare, Vetëvendosje, lajmi.net e ka pa të arsyeshme ta trajtojë lidhjen e Durmishit me zyrtaren e Komunës së Prishtinës.

Ndryshe Durmishi është radhitur fuqishëm përkrahë Albin Kurtit. Është i vetmi drejtor që punoi me Shpend Ahmetin e që u la jashtë Komunës.

A është historia e dashurisë së Hysen Durmishit që Shpend Ahmeti e la jashtë Komunës? /Lajmi.net

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Erërat e forta që kapluan të hënën Prishtinën, shkaktuan plagosjen e një personi nga xhamat që u thyen në bibliotekën "Hivzi Sylejmani

   Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka udhëtuar sot për në SHBA, për një vizitë zyrtare në New York dhe Washington, ku do të zhvil

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shkruar në lidhje me Ditën Ndërkombëtare të Paqes, duke thënë se rëndësinë e saj e dinë më së miri v

   22 persona janë arrestuar për përfshirje dhe shfrytëzim prostitucioni në Kosovë.

Kosova vazhdoi t’i kundërvihet kërcënimit gjithnjë në rritje të terrorizmit në vitin 2017, thuhet në raport.

   Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha mbrëmjen e së mërkurës në Tv Klan se është edhe do të mbetet kundër çdo marrëveshje me S

   Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri po qëndron në një vizitë zyrtare në Gjermani me ftesë të Ministres Federale të Drejtësisë dhe Mb

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Bosnje dhe Hercegovinë, Maureen Cormack, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka thënë se po

   Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha të hënën korrigjimi i kufijve rrezikon kthimin në të kaluarën tragjike, ndërsa bisedimet m

   Të dhënat e Agjencisë së Statistikave të Kosovës bëjnë të ditur se shkalla e papunësisë në Kosovë është rritur.