Ish-kryeministri në koma artificiale

Postuar: 20/04/2017 - 19:19

Ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, po vazhdon të mjekohet në Kujdesin Intensiv të QKUK-së, raporton rtklive.com

“Rexhepi është në kujdes intensiv, 24 orë nga stafi shëndetësor”, ka thënë zëdhënësi i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Shpend Fazliu.

Por, ndonëse Fazliu as nuk ka komentuar detaje në lidhje me gjendjen e Rexhepit e as format e mjekimit të tij, zyrtarë në Mjekimin Intensiv kanë thënë se Rexhepi është vënë në sedacion (komë artificiale) dhe mjekët po përcjellin vazhdimisht gjendjen e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Blerim Reka vlerëson se kryeministri i ri i Kosovës do të përballet me dy detyra të rënda: përballja me akuzat e para të Gjykat

Edhe një tjetër kosovar luftëtar i ISIS-it është vrarë në Siri.

Mbrëmë gjatë orëve të vona, janë sulmuar me armë zjarri zyrat e PDK-së në Skënderaj.

Ish-Kandidati i Komunës së Drenasit në Kosovë, Xhavit Drenori, i cili së fundmi lidhi koalicion parazgjedhor me Lëvizjen Vetëvendosje, ka

Gazetarja dhe tashmë anëtarja e Partisë Demokratike, Arbana Xharra ka folur në emisionin “Komiteti” për herë të parë pas aderimit në part

Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë ka lajmëruar se do të dalë e vetme në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit.

Partitë politike në Kosovë kanë dorëzuar dje në mbrëmje dokumentat formale për koalicionet parazgjedhore, teksa surpriza ka ardhur padysh

Kryeministri i Kosovës, në largim, njëkohësisht kryetar i LDK-së, Isa Mustafa, tha të martën se pas konsultave me drejtues të partisë ësh

Pas një sëmundjeje të rëndë është ndarë nga jeta gazetari i njohur, profesori i universitet Ganimet Klaiqi.

Persona të dyshuar për korrupsion dhe krime, si dhe ata nën hetime dhe me akuza nëpër gjykata, mund të jenë sërish nëpër listat zgjedhore