Ish-Presidentja Jahjaga bën zgjedhjen e saj: Vota e secilit prej jush vlen

06/10/2019 - 14:41

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, është bërë pjesë e votimeve ditën e sotme, duke bërë zgjedhjen e saj. Nëpërmjet një mesazhi në rrjetet sociale ajo ka ftuar të gjithë qytetarët që t’iu drejtohen kutive të votimit.

“Sot, kryva obligimin tim qytetar dhe votova për legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Republikës së Kosovës. Ftoj të gjithë qytetarët me të drejtë vote të përmbushin obligimin e tyre qytetar dhe demokratik. Vota e secilit prej jush vlen!”, shkruan Jahjaga.

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare erdhën si pasojë e dorëheqjes së Kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili u thirr nga Gjykata e Hagës, për tu marrë në pyetje, i akuzuar për krime lufte.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosja në Kosovë, Albin Kurti ka thyer rekord të ri për sa i përket votave që ka arritur të m

Zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim në detyrë, Milazim Gashi deklaroi se Lista Serbe ka nxjerrë jashtë loje subjektet tjera serbe t

Një person ka rënë në pranga ditën e  sotme në Mitrovicë të Kosovës, pasi iu ka dërguar familjarëve të ish-bashkëshortes fotografi me për

Pas numërimit të votave të diasporës, Lëvizja Vetëvendosje ka thelluar dhe më tej diferencën e ngushtë të votave me partinë e dytë Lidhja

ë orët e para të mëngjesit të së mërkurës policia e Kosovës ka zbarkuar në veri të Mitrovicës, ku ka arrestuar dy persona si të dyshuar n

Policia e Kosovës ka vënë në pranga dy persona, të dyshuar për vrasjen e liderit serb Oliver Ivanoviç.

Kosova edhe një herë ia ka mësyrë anëtarësimit në Organizatën Ndërkombëtare të Policisë (INTERPOL), Asambleja e Përgjithshme e së cilës,

Nëntë persona janë shtruar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi nga kontakti me zarfet me vota të ardhura nga Serbia, atyre u