Kosovë/ Hapet parku inovativ për familjarët e prekur nga tërmeti

27/11/2019 - 21:27

Ambasada Gjermane në Kosovë së bashku me Qeverinë e Kosovës kanë vendosur që ish kampin e KFOR-it gjerman në Prizren të kthehet në kampus inovativ, me kapacitet prej 800 shtretër, për njerëzit e prekur nga tërmeti.

Ky vendim vjen pas një rekomandimi që ka bërë një asambleist i Prizrenit.

Një kamp i cili do të ofrojë veçse shtretërve, menzë, spital, fusha sportive dhe çdo gjë tjetër që nevojitet në këtë kohë krizë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kosovës i është dashur ndërrimi i qeverisë që të dalë nga karantina.

Lëvizja Vetëvendosje, po e konsideron tradhti ndaj Kosovës heqjen e reciprocitetit ndaj Serbisë nga ana e qeverisë Hoti.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mirëpritur vendimin e Qeverisë së Kosovës për të shfuqizuar masat e reciprocitetit ndaj Serbisë.

Qeveria Kosovës në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës, se qeveria e tij synon që të heqë shumë shpejt të gjit

Pesë raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë dhe numri në total i të infektuarve në vend ka shkuar në 1.

Ambasadori gjerman në Prishtinë, Christian Heldt, ka thënë se Gjermania do të jetë afër qeverisë së kryeministrit të Kosovës, Avdullah Ho

Kryeministri i ri i qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti ka marrë sot zyrtarisht detyrën e tij, i pritur nga sekretari Fitim Krasniqi.

Aktivisti i Vetëvendosjes, Veron Hasani, i cili u përplas fizikisht me truprojat e Hashim Thaçit, ka reaguar në lidhje me ngjarjen, ndërs

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka reaguar në lidhje me votimin e qeverisë Hoti në Kuvendin e Kosovës.