“Kryeministri”/ VV dhe LDK tejkalojnë ngërçin

05/11/2019 - 10:20

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur të tejkalojnë përplasjen që u shkaktua pas deklarimit të nënkryetarit të kësaj të fundit, Lutfi Haziri se emri i kryeministrit do të kalojë në zyrat e LDK-së.

Për Vetëvendosjen deklarimet e tilla mbeten qëndrime individuale dhe se emrin e kryeministrit e ka vendosur qytetari.

Edhe pse Haziri ishte pjesë e takimit, Konjufca tha se ai i ka kontribuuar bashkëpunimit për bashkërendimin e politikave qeverisëse, që kësaj radhe ishte shëndetësia e arsimi.

Për arsimin dhe shëndetësinë ai tha se janë trajtuar së paku 20 tema thelbësore, e diskutimet më të mëdha kanë qenë për afatet kohore të arritjes së objektivave.

Në takimin e radhës grupet punuese do të diskutojnë për mirëqenien sociale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit dhe analisti James Hooper, tha se një marrëveshje Kosovë-S

Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të p

“Unë pres që qeveria e re të vendosë këto objektiva në qendër të programit të saj”, kështu është shprehur Komisionari për zgjeri

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përshëndetur hyrjen e 337 ushtarëve të rinj në FSK.

Kryetari i PEK-ut, Milaim Zeka beson se do të këtë përsëri zgjedhje në Kosovë.

Regjisorja Arzana Kraja, vajza e kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja është ndarë nga jeta.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur gabim dhe të pashpjegueshëm idenë e Mini-Shengenit të Ballkanit.

Ministria e Jashtme kosovare ka mohuar deklaratën e ministrit të jashtëm serb, Ivica Daçiç se Republika e Ganës është shteti i 16-të i ra

Këshilli i prindërve të shkollës “Emin Duraku”, në Prishtinë, që prej orës 07:30 janë mbledhur për të ndaluar hyrjen e arsimtares A.M.

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa u është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama në Ohër për krijimin e shengetit ballkanik.