Lëvizja Vetëvendosje publikon listën për zgjedhjet e 14 shkurtit, i pari Albin Kurti, e ndjek Vjosa Osmani

16/01/2021 - 19:21

Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë ka publikuar listën e plotë për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Siç ishte paralajmëruar i pari i listës do të jetë Albin Kurti edhe pse ka debate ende se ai nuk mund të kandidojë në këto zgjedhje për shkak të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për ata që kanë vendime të formës së prerë.

E dyta në listë është Vjosa Osmani e cila tani është Presidente në detyrë e Kosovës. I treti në listë është pikërisht Glauk Konjufca ndërkohë më poshtë janë dhe Albulena Haxhiu, Arben Vitia e Mimoza Kusari Lila. 

Lista e Referendumit:

 • 1 Albin Kurti
 • 2 Vjosa Osmani Sadriu
 • 3 Glauk Konjufca
 • 4 Vasfije Krasniqi
 • 5 Avni Dehari
 • 6 Albulena Haxhiu
 • 7 Arben Vitia
 • 8 Donika Gërvalla
 • 9 Gani Krasniqi
 • 10 Shqipe Selimi
 • 11 Liburn Aliu
 • 12 Hekuran Murati
 • 13 Armend Muja
 • 14 Arbërie Nagavci
 • 15 Adnan Rrustemi
 • 16 Haxhi Avdyli
 • 17 Fatmire Kollçaku
 • 18 Mimoza Kusari Lila
 • 19 Haki Abazi
 • 20 Ardian Gola
 • 21 Rozeta Hajdari
 • 22 Xhelal Sveçla
 • 23 Saranda Bogujevci
 • 24 Faton Peci
 • 25 Fitore Pacolli
 • 26 Hydajet Hyseni
 • 27 Hysamedin Feraj
 • 28 Jahja Koka
 • 29 Yllza Hoti
 • 30 Hajrulla Çeku
 • 31 Bajram Mavriqi
 • 32 Besim Muzaqi
 • 33 Doarsa Kica Xhelili
 • 34 Fitim Uka
 • 35 Tinka Kurti
 • 36 Fitim Haziri
 • 37 Arbëreshë Hyseni Kryeziu
 • 38 Arbër Rexhaj
 • 39 Dimal Basha
 • 40 Burim Karameta
 • 41 Enver Dugolli
 • 42 Arijeta Rexhepi
 • 43 Valon Ramadani
 • 44 Valdet Januzaj
 • 45 Albana Morina Xharra
 • 46 Agon Batusha
 • 47 Fatmir Humolli
 • 48 Jeta Statovci
 • 49 Alban Hyseni
 • 50 Hysen Durmishi
 • 51 Arta Bajralia
 • 52 Arion Thaqi
 • 53 Ali Tafarshiku
 • 54 Angjelina Krasniqi
 • 55 Artan Abrashi
 • 56 Rrustem Leti
 • 57 Shqipe Metaj Isufi
 • 58 Luan Aliu
 • 59 Labinotë Demi Murtezi
 • 60 Adriana Matoshi
 • 61 Avni Zogjani
 • 62 Mirsad Shkreta
 • 63 Arjeta Fejza
 • 64 Nasuf Bejta
 • 65 Gazmend Gjyshinca
 • 66 Jetmira Vrenezi
 • 67 Nijazi Isaku
 • 68 Drita Millaku
 • 69 Eman Rrahmani
 • 70 Mefail Bajqinovci
 • 71 Hatixhe Hoxha
 • 72 Ekrem Mustafa
 • 73 Fjolla Ujkani
 • 74 Enver Haliti
 • 75 Mentor Arifaj
 • 76 Vendenis Lahu
 • 77 Gegë Lleshi
 • 78 Mimoza Shala
 • 79 Visar Korenica
 • 80 Gresa Bytyqi
 • 81 Halil Thaçi
 • 82 Mirlinda Tishukaj
 • 83 Hysni Mehani
 • 84 Lumnije Mikullovci
 • 85 Milazim Salijaj
 • 86 Bernarda Radoncic
 • 87 Edmond Pruthi
 • 88 Blerim Gashani
 • 89 Liri Loshi
 • 90 Agime Gashaj
 • 91 Adnan Ademi
 • 92 Rreze Duli
 • 93 Xhafer Berisha
 • 94 Albana Gashi
 • 95 Alban Bajrami
 • 96 Leonora Sfarqa
 • 97 Shpejtim Arifi
 • 98 Besnik Zeqiraj
 • 99 Jehona Ferizi
 • 100 Ilir Aliu Kapiti
 • 101 Nazlie Bala
 • 102 Uran Halimi
 • 103 Jeton Lajqi
 • 104 Nita Bakalli Istrefi
 • 105 Abdyl Gashi
 • 106 Driton Hyseni
 • 107 Orges Tafilaj
 • 108 Shenaj Shala
 • 109 Gramos Agusholli
 • 110 Salih Zyba

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bilanci i COVID-19 në Kosovë ka shënuar 9 viktima dhe 598 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Akademinë Përkujtimore në shënim të përvjetorit të Epopesë së lavdishme të UÇK-së, ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani b

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 3.177 persona të dyshuar pë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë nderime para varrezave të familjes Jashari në ditën e dytë të Epopesë së UÇK-së.

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti tha se gjatë muajit mars pritet të arrijë kontigjenti i parë prej 33 mijë doza të vaksina

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe

Inspektorati Policor i Kosovës njoftoi se ka arrestuar tetë policë, të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

Instituti i Shëndetit Publik Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe labora

Komitetit për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës me COVID-19, në Kosovë në mbledhjen e kësaj të enjte ka vendosur se nëse do të ketë rrit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit në Kosovë.