Lista Serbe vendos sot për pjesëmarrjen në zgjedhjet e 6 tetorit

05/09/2019 - 11:14

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç ka bërë të ditur të mërkurën se subjekti politik që ai drejton do të shpallë vendimin përfundimtar gjatë ditës së sotme për pjesëmarrje në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë.

Sipas tij, konsultimet brenda Listës Serbe (SL) për paraqitjen e listës për zgjedhje të parakohshme parlamentare në Kosovë janë ende në vazhdim e sipër.

Të premten deri në mesnatë është afati i fundit për dorëzimin e listës dhe mendoj se pas ditës së nesërme (sot) do të dalim me një pozicion përfundimtar për pjesëmarrje në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, tha ai.

Kreu i Listës Serbe ka theksuar se qëndrimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiç në zgjedhjet e Kosovës ishte i njohur dhe se anëtarët e LS-së ishin në komunikim të vazhdueshëm me të.

“Ne do të kemi pozicionin tonë përfundimtar për dorëzimin e listës”, tha Rakiq në Graçanicë, ku mori pjesë në vënien e gurëthemelimit  për ndërtimin e apartamenteve të reja.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zyrtarë të Institutit të Mjekësisë Ligjore i kanë nxjerrë trupat e pajetë të pesë anëtarëve të familjes Bllaca nga shtëpia e tyre, ku sot

Valdete Bllaca është policja e cila dyshohet se ka kryer krimin makabër sot në Gjilan, duke i marrë jetën prindërve, dy vëllezërve dhe më

Dalin të dhënat e para zyrtare për krimin e rëndë që tronditi sot Gjilanin.

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Gjilan, ndërsa dyshohet se është vrasje e shumëfishtë, raporton Gazeta Express

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në urimin e tij me rastin e përvjetorit të pavarësisë së Kosovës tha se sovraniteti dhe pavarë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë homazhe te varri i ish-presidenti Ibrahim Rugova në 12-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së

17 janari është një ditë e shënuar për gjithë shqiptarët kudo që janë, pasi përkon me datën kur Kosova u shpall e pavarur.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih, është shprehur se ka rezerva sa i përket në

Kryeministri Albin Kurti nga Mynihu ka folur për marrëveshjen përfundimtare me Serbinë duke thënë se është mirë të ndodhë shpejt, por shp

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se nuk e konsideron takim me presidentin serb, Aleksandar Vuçic pjesëmarrjen e përbashkët në një