Milaim Zeka: Vendi shkon sërish në zgjedhje!

15/11/2019 - 14:58

Kryetari i PEK-ut, Milaim Zeka beson se do të këtë përsëri zgjedhje në Kosovë.

Zeka, i cili në zgjedhjet e 6 tetorit nuk arriti të sigurojë votat e nevojshme për deputet, është shprehur skeptik se mund të formohet qeveria e re.

“Të gjitha kurthat e vendosura nga nentoka e mbitoka kosovare ndaj atyre që i fituan zgjedhjet, si duket do të na dërgojnë përseri në zgjedhje të reja”, u shpreh Zeka.

Duke iu referuar burimeve që pretendon se i ka në LDK, ish-gazetari Zeka pohon se në partinë e Isa Mustafës, nuk ka pajtueshmeri për formimin e qeverisë së re me VV-në e Albin Kurtit, duke krijuar mundësi për zgjedhje të reja.

“Burime tepër të sigurta brenda Kryesisë të LDK se bëjnë të ditur se blloku kundër VV se tani është shume me i fuqishëm. Shtoja kësaj  heshtjen e Presidentit Thaçi’, shkruan Zeka në Facebook.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka përfunduar takimi në mes dy liderëve atij të LVV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa.

Finalizim të marrëveshjes për koalicion para seancës konstituive është zotuar se do të ketë me LDK-në pretenduesi për kryeministër Albin

Dy partitë kosovare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosja vijojnë diskutimet në lidhje me bashkëqeverisjen.

Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është d

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka bërë me dije se Kosova ka shpallur person “non-grata” austriakun Peter Hendke, i cili fi

Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka konfirmuar se brenda kësaj jave do të takohet me liderin e VV-së, Albin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të martën se e ardhmja nuk mund të ndërtohet duke mohuar krimet e së kaluarës, ndërsa i bëri thir

Prej kohës kur janë certifikuar zgjedhjet nga KQZ, nuk kemi ende një Qeveri të re, edhe pse kjo ishte thënë nga VV dhe LDK se do të ndodh

Kosova do të nisë rikthimin në Shqipëri të familjeve të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit që janë strehuar atje.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinës, edhe sot e ka ripërsëritur se retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë të s