Ndahet nga jeta pas sulmit në zemër deputeti i njohur, lë pas gruan dhe 3 fëmijët

03/11/2019 - 17:03

Zëvendësministri i Financave në Qeverinë e Kosovës dhe zyrtari i Listës Serbe, Bojan Stojanovic, është ndarë nga jeta mbrëmë, pas një sulmi në zemër.

Bojan Stojanoviq, ishte kryetari i parë i komunës së Graçanicës i formuar në vitin 2009, dhe e ka mbajtur atë post deri në dhjetor 2013. Që nga viti 2008, ai është anëtar i Kuvendit të Prishtinës.

Stojanoviq la pas gruan dhe tre fëmijët e tij. Varrimi i Stojanoviqit do të mbahet të hënën në fshatin e tij të lindjes, në Dobratin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Hapja e pikës doganore të Kosovës në Portin e Durrësit të Shqipërisë, sipas autoriteteve në Prishtinë, ka ndikuar në rritjen e importit t

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të takohet sot me ish-kryeministrin Isa Mustafa.

Gjatë diskutimit në emisionin “Open”, Albin Kurti deklaroi se ka patur gjithnjë debate të forta me kryeministrin e vendit, Edi Ramën.

Policia e Kosovës publikon fotografitë e dy personave të dyshuar për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviçit më 16 janar 2018 në Mi

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka vendosur që Dita e Flamurit (28 Nëntori) të shpallet ditë pushimi në Kosovë.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini, të cilin e ka falënderuar p

Zëvendësndihmësi i sekretarit të përgjithshëm të NATO-s për çështje politike dhe të sigurisë, James Appathurai, thotë në një intervistë p

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit dhe analisti James Hooper, tha se një marrëveshje Kosovë-S

Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të p

“Unë pres që qeveria e re të vendosë këto objektiva në qendër të programit të saj”, kështu është shprehur Komisionari për zgjeri