Nisin fluturimet nga Kosova drejt Italisë nga 21 maji

19/05/2020 - 18:31

Ambasadori italian në Kosovë, Nicola Orlando, përmes një postimi në “Twitter”, ka njoftuar se fluturimi i parë nga Kosova për në Itali do të realizohet më 21 maj.

Ai ka thënë se ky fluturim do t’ua lehtësojë punën qytetarëve që punojnë në Itali.

“Lajm i mrekullueshëm! Ne i kaluam të gjitha pengesat dhe fluturimi i parë i drejtpërdrejtë Kosovë – Itali niset më 21 maj. Gjatë bllokadës ne ua siguruam kthimin përmes Tiranës të gjithë italianëve që kërkuan ndihmë. Kjo do t’i lehtësojë gjërat, duke përfshirë punëtorët kosovarë që kthehen në punët e tyre”, shkruan Orlando.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nesër me të gjitha gjasat Kosova do të jetë me qeveri të re.

Kosova ka raportuar rritje të numrit të rasteve me Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se sot janë testu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaroi në një konferencë për media, se ka pranuar vendimin e plotë të Gjykatës Kushtetuese rreth çë

Pas problemeve që shkaktoi në pikën kufitare të Morinës, ku kamionë nga Shqipëria janë penguar nga pala kosovare, pasi duhet të bënin dez

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet të dorëzojë sot në Kuvend për seancën ku pritet të votohet qeveria e re, me në krye Avdullah Hotin.

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur një ditë më parë ka vendosur për fillimin e fazës së tretë të lehtësimit të masave ndaj pandemis

Ilaçi “Hidroksilkolina” i cili përdorej në Kosovë për kurimin e pacientëve të infektuar me llojin e ri të koronavirusit (Covid-19), tanim

Një rritje të lehtë të shifrave nga COVID-19 ka shënuar Kosova në 24 orët e fundit.

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha të shtunën përmes një postimi në Facebook se janë duke e pritur aktgjykimin e

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë testuar gjithsej 311 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe g