Pasi vrau familjarët, policja piu kafe me tezen

20/02/2020 - 20:54

I është dhënë lamtumira e fundit 5 anëtarëve të familjes Bllaca, katër prej të cilëve dyshohet se u vranë nga vajza e vetme e familjes, Valdete Bllaca, zyrtare e policisë së Kosovës, e cila më pas vrau edhe veten.

Në ceremoninë e varrimit të familjes, që u shua dy ditë më parë, ishin të pranishëm zyrtarë të lartë të policisë, Komunës së Gjilanit, si dhe shumë miq e familjarë të viktimave.

Dy ditë më parë Valdete Bllaca dyshohet të ketë vrarë fillimisht prindërit, pastaj dy vëllezërit. Vëllai i vogël madje dyshohet të ketë qenë në gjumë në kohën kur Vajdeta e ka privuar nga jeta me dy plumba, sikurse kishte vepruar edhe me anëtarët e tjerë të familjes.

Sipas policisë, dyshimet janë se pas vrasjes Valdetja ka pirë kafe në një lokal në shoqëri të disa familjarëve dhe pastaj është kthyer në shtëpi me tezen dhe djalin e tezes për t’u përshëndetur me ta. Me të hyrë në korridorin e shtëpisë Valdetja i ka dhënë fund jetës me dy plumba.

Tezja e saj ka dëgjuar krismat dhe ka lajmëruar menjeherë policinë.

Policia është ende duke hetuar se si ka ardhur deri të arma zyrtare Valdete Bllaca, pasi e njëjta i ishte konfiskuar në vitin 2017 pas ekzaminimeve mjekësore, ku ishte konstatuar se ajo ka probleme psikike.

Lidhur me këtë rast janë pezulluar 4 zyrtarë policorë të zinxhirit komandues në Gjilan.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një kohë kur tubimet, festat, grumbullimet e njerëzve, varrimet dhe dasmat janë të ndaluara si pjesë e masave për të parandaluar përha

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, përmes një postimi të bërë në Facebook, u bëri thirrje politikanëve kosovarë,

Në Prishtinë Policia ka gjetur një zgjidhje të padëgjuar më parë për të shmangur grumbullimet masive.

Ambasada amerikane në Prishtinë bëri thirrje të dielën që të lihen anash ndarjet ndërmjet komuniteteve në kohën e përballjes më virusin C

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se edhe tri raste të reja kanë rezultuar pozitive me COVID-19 pas testimit të 138 mostr

Gjatë ditës së sotme, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 105 mostra të marra nga raste

Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kan

Qeveria në detyrë e Kosovës, ka miratuar vendimet për shkarkimin e bordit të Kompanisë Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” dhe të Postës

Pas takimeve që ka pasur me liderët e partive politike në vend, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë vendim për formimin e një qe

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 13 raste të reja me koronavirus në vend