Pesë vjet nga vrasja e Elvis Pistës, nuk u zbulua vrasësi

16/06/2019 - 08:14

Ndonëse kanë kaluar disa vjet që nga vrasja e ish-kandidatit të PDK-së për deputet në Kuvendin e Kosovës në zgjedhjet e 2014, Elvis Pista, ende nuk dihen motivet dhe kryerësit e vrasjes.

Nëna e tij, Hidija Pista, vazhdon që ta kujtojë me mall djalin e vetëm që i vranë, raporton KTV. Ajo shprehet e zhgënjyer me institucionet e drejtësisë, pasi për 5 vjet nuk është zbuluar asnjë gjurmë për vrasjen e djalit. Pista më tutje, tregon se për këto vite, askush nuk u interesua për të, madje as anëtarët e partisë në të cilën ishte Elvis Pista.

Prokuroria Themelore e Gjakovës lidhur me rastin, është përgjigjur vetëm me dy fjali. “Rasti i vrasjes së Elvis Pistës është ende në hetime. Ju lajmërojmë për veprimet e reja, lidhur me këtë rast”, thuhet në përgjigjen e Prokurorisë Themelore të Gjakovës.

Elvis Pista atëherë 34 vjeç, posa kishte dalë nga restoranti bashkë me bashkëshorten dhe shokun i cili ishte po ashtu i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, është qëlluar në shpinë dhe sipas raporteve zyrtare, ai ka marrë katër plumba nga një largësi pesë metërshe.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Para tre ditësh, në Prizren është arrestuar vajza e akademikut Mehmet Kraja, ish-asistentja e presidentes Jahjaga, Gresa Kraja, për posed

Vizita dyditore e Presidentit të Francës, Emmanuel macron, në Francë, në Serbi bëri shumë bujë, por një detaj shumë i rëndësishëm u kalua

Komiteti Ekzekutiv i INTERPOL-it ka vendosur të dërgojë dosjen e Policisë së Kosovës për votim në Asamblenë e Përgjithshme të kësaj organ

Një serb është arrestuar ditën e sotme në Leshak të Mitrovicës së Veriut.

Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekon

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar edhe me dy komedianët rusë, p

Dy komikët rusë, Vladimir Kuznetsov (Vovan) dhe Alexei Stoljarov (Leksus), kanë vënë në lajthitje edhe kryeministrin e Republikës së Koso

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe drejtoresha e misionit të USAID-it në Kosovë Lisa Magno nënshkruan sot një amendament në marrëvesh

Policia e Kosovës ka arrestuar një ditë më parë dy shtetas serb nën dyshimet për "spiunim" në pikën kufitare te Dheut i Bardhë.

Kohët e fundit, Kosova ka shënuar ngecje në pjesëmarrjen e saj në forumet dhe nismat rajonale dhe e gjithë kjo ndërlidhet me arsyet polit