Plagoset nje person me armë zjarri

Postuar: 16/07/2017 - 22:37

Një person është plagosur pas të shtënave me armë zjarru në Prishtinë. Ngjarja ka ndodh rreth orës 18:30 të kësaj mbrëmjeje.

Zëdhënësi për mediat i policisë së Prishtinës, Daut Hoxha tha se rasti ka ndodhur pas një mosmarrëveshje, e cila kishte nisur në rrugën “UÇK”, duke përfunduar kështu me plagosje në rrugën “Perandori Diklocian”.

I plagosuri, sipas Hoxhës, është jashtë rrezikut për jetën.

Personi i dyshuar është identifikuar nga Policia e Kosoves, ndërsa hetimet janë duke vazhduar./Klan Kosova

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Hashim Thaçi ka thirrur në takim të gjithë liderët e partive politike për ta diskutuar datën e seancës konstituive.

Mbrëmë rreth orës 00:25 në një pyll afër fshatit Kosuriq të Pejës janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri, nga të cilat kanë mbetur të vrar

Dy vëllezër janë gjetur të vrarë në fshatin Kryshec të Pejës.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vapë, pasdite vende-vende me kushte për zhvillim t

Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekatarina Trendafilova, për herë të parë ka treguar se cila polici do t’i kryejë arrestimet e të akuzuarve

Partitë politike po krijojnë vonesa të qëllimshme në procesin e formimit të institucioneve të reja të Kosovës, të dala nga zgjedhjet parl

Pavarësisht që debatet për atë se kush do të mund ta formojë Qeverinë e re të Kosovës vazhdojnë ende, ekzekutivin e ardhshëm të vendit, k

Takimet mes LDK-së e lëvizjes “Vetëvendosje” duket se i kanë kthjelluar edhe më shumë qëndrimet e të dy taborëve politikë.

Rreth orës 19:00 të ditës së sotme janë vrarë dy persona në fshatin Jahoc të Gjakovës.

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin Nurentingen të Gjermanisë, ndërsa protagonistë janë një familje shqiptare nga Kosova.