Prokuroria ngre aktakuzë për ngacmim seksual ndaj ish-ministrit shqiptar, ngacmoi studenten

Postuar: 19/03/2018 - 20:43

   Emisioni “Fontal” i televizionit T7 ka sjell sonte një lajm ekskluziv: Prokuroria ka ngritur aktakuzë ndaj ish-Ministrit të Arsimit Rexhep Osmani. Ai akuzohet se ka ngacmuar seksualisht studenten e tij. Mësoni edhe kush është profesori tjetër që kishte kushtëzuar studenten e tij për një notë kaluese në shkëmbim të seksit.

Sonte emisioni ka zbuluar se Prokuroria e Shtetit ka ngritur aktakuzë ndaj ish-Ministrit Kosovar të Arsimit, Rexhep Osmanit për ngacmim seksuale ndaj studentes së tij.

Mësoni për ditën dramatike kur studentja kishte hyrë në zyrën e Osmanit; çfarë i kishte bërë ai asaj dhe çfarë kishte ndodhur në oborrin e Fakultetit të Edukimit.

Po ashtu mësoni se cili profesor i Universitetit të Prizrenit e kishte kushtëzuar studenten e tij se nuk do t’i vë notë kaluese, nëse nuk e kalon natën me të në një motel.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një student në Universitetin e Prishtinës ka humbur jetën, pasi ka pësuar atak kardiak pak para provimit.

Leutrim Gjini, 23-vjeçar nga Suhareka, studenti i Fakultetit të Mjekësisë në Universitetin e Prishtinës, ka vdekur pas një ataku në zemër

   Erërat e forta që kapluan të hënën Prishtinën, shkaktuan plagosjen e një personi nga xhamat që u thyen në bibliotekën "Hivzi Sylejmani

   Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka udhëtuar sot për në SHBA, për një vizitë zyrtare në New York dhe Washington, ku do të zhvil

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shkruar në lidhje me Ditën Ndërkombëtare të Paqes, duke thënë se rëndësinë e saj e dinë më së miri v

   22 persona janë arrestuar për përfshirje dhe shfrytëzim prostitucioni në Kosovë.

Kosova vazhdoi t’i kundërvihet kërcënimit gjithnjë në rritje të terrorizmit në vitin 2017, thuhet në raport.

   Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha mbrëmjen e së mërkurës në Tv Klan se është edhe do të mbetet kundër çdo marrëveshje me S

   Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri po qëndron në një vizitë zyrtare në Gjermani me ftesë të Ministres Federale të Drejtësisë dhe Mb

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Bosnje dhe Hercegovinë, Maureen Cormack, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka thënë se po