Pse i ke kapur flokët kështu sot? 3 vite burg për mësuesin nga Peja që ngacmonte seksualisht nxënëset

14/08/2020 - 11:39

Me 3 vite burg është dënuar një mësues në Pejë të Kosovës pasi ngacmonte seksualisht nxënëset e tij.

Përmes komunikatës për media, gjykata Themelore në Pejë bën të ditur se të dënuarit, gjithashtu i është ndaluar ushtrimi i profesionit të mësimdhënies për 5 vite. 

“I pandehuri B.V në cilësinë e mësimdhënësit, ka prekur me qëllime seksuale dhe duke shfrytëzuar moshën e tyre të ndjeshme, në mënyrë të vazhdueshme me veprime të pahijshme që bie ndesh me etikën e një pedagogu si mësimdhënës.

Ai ka filluar ngacmimin seksual te nxënëset me fjalë joshëse si: je e bukur, pse sot flokët i ke kap ne këtë mënyrë etj., e me pas duke i prekur në pjesë të ndryshme të trupit, e të cilit i është besuar edukimi, kujdesi dhe mbikëqyrja”, thuhet në njoftimin e gjykatës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Avdullah Hoti është shprehur sot se Asociacioni i Komunave Serbe është një temë e mbyllur dhe nuk do të diskutohet më në Bru

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku dhe avokati i kësaj organizate, Tomë Gashi, janë

Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë analizuar 580 teste nga të cilët kanë rezultuar 46 ra

Zëvendëskryeministri i Kosovës Driton Selmanaj ka befasuar me disa deklarata që ka bërë mbrëmë në lidhje me sjelljen e tij zyrtare ndaj v

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UCK-së, Nasim Haradinaj në paraqitjen e tij të parë në sallën e gjyqit të Dhomave të

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë janë testuar gjithsej 670 të dyshuar për koronavirus prej

Deputeti i Partisë së Ashkalinjve për Integrim, Etem Arifi është vetëdorëzuar në organet e drejtësisë.

Një 14-vjeçare nga Mitrovica ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë janë testuar 645 të dyshuar për koronavirus, prej të cilë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti deklaroi sot se çështja e Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk do të hapet si temë në dial