Publikoi foton e përdhunimit, ‘ngujohet’ deputetja

21/05/2019 - 21:11

Deputetja Flora Brovina nuk është bërë më e gjallë që pas publikimit të ‘fotos së përdhunimit’. Kjo e fundit rezultoi të ishte një foto e rremë dhe që nuk kishte aspak lidhje me përdhunimin e grave kosovare nga serbët.

Mediat kosovare shkruajnë që opozita kërkon që PDK-ja të marrë përgjegjësinë përkatëse, por karrigia e deputetes Flora Brovina ka mbetur bosh. Prej kohësh ajo nuk është parë në Kuvend dhe mësohet se askush nuk ka mundur të kontaktojë me të pasi ka fikur edhe telefonin.

Akti i Brovinës u cilësua si një nga skandalet më të mëdha.

Më datë 16 maj, teksa Kuvendi i Kosovës mbajti seancën plenare për votimin e rezolutës për genocidin serb, deputetja Brovina paraqiti para mediave një foto ku sipas saj shihej se si ushtarët serbë përdhunojnë një femër në Kosovë.

 

Por kjo gjë rezultoi të ishte e gënjeshtër, gjë që e pranoi edhe vetë deputetja.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri para pak ditësh, një qytetar në Prishtinë ka mundur të ushqehet në vlerën e 2 eurove me një sanduiç.

Ambasadori i SHBA-ve në Serbi, Kyle Scott, ka thënë se ‘status-quo-ja’ në Ballkan s’është e qëndrueshme dhe se të gjithë po humbin për sh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, të dielën porositi bashkësinë ndërkombëtare se Kosovës nuk i duhet liria e izoluar, duke iu ref

10 persona janë lënduar pasi aeroplani Boeing i kompanisë AKL Airlanes që po udhëtonte nga Prishtina për në Bazel pati turbulenca të mëdh

Ndonëse kanë kaluar disa vjet që nga vrasja e ish-kandidatit të PDK-së për deputet në Kuvendin e Kosovës në zgjedhjet e 2014, Elvis Pista

Policia e Kosovës ka arrestuar të martën biznesmenin nga Kosova Imer Shahinin, vellai i Besa Shahinit, ministre e Arsimit ne Tirane.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka fa

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajs

Kosova e meriton në jetë në Bashkimin Evropian dhe në NATO ka thënë ish-Pesidenti i SHBA-së Bill Clinton në Prishtinë.