Sherri me grushte mes burrit të ministres Shahini dhe deputetit të VV-së, policia jep detaje

13/09/2019 - 10:28

Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me përplasjen fizike mes bashkëshortit të ministres së Arsimit, Besa Shahini, Dardan Molliqaj dhe deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi. Ngjarja në fjalë ndodhi mnë 11 shtator pas një debati në studion televizive, rreth orës 22:55.

Policia thotë se “viktima mashkull K/Shqiptar ka raportuar se pas përfundimit të debatit i cili ishte mbajtur në një televizion, në korridor të objektit të universitetit privat jashtë studios ishte sulmuar fizikisht nga dy të dyshuarit meshkuj K/Shqiptarë të cilët pas sulmit ishin larguar nga vendi i ngjarjes”, ndërsa shton se Haki Abazi ka pësuar disa lëndime.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore, është njoftuar prokurori me vendim e të cilit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e Policisë. Ndërkohë, kandidati për deputet i PSD-së Molliqaj ka mohuar të ketë ndodhur një sulm fizik, ndërsa shtoi se mes tyre kishte pasur veç përplasje verbale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lëvizja Vetëvendosje ka dalë me komunikatë për media pas përfundimit të takimit të Kryesisë dhe grupit parlamentar të kësaj partie, një d

Trembëdhjetë raste me koronavirus janë konfirmuar të martën.

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës përmes një deklarate për shtyp ka justifikuar masën e vendosur për shqiptarët në pikat kufitare.

Zyrtarë të Minierës së Artanës, rreth 40 kilometra në lindje të Prishtinës, thanë se dy veta kanë humbur jetën si pasojë e një shembjeje

Zyrtarë të Minierës së Artanës, rreth 40 kilometra në lindje të Prishtinës, thanë se dy veta kanë humbur jetën si pasojë e një shembjeje

Lëvizja Vetëvendosje e ka vazhduar edhe në sheshin “Nënë Tereza” të Prishtinës peticionin që nisi online në 30 maj me kërkesë të vetme mb

Të gjithë personat, përfshirë edhe ata shqiptarë që do të hyjnë në Kosovë do të vetëizolohen për 7 ditë nëse ata nuk kanë bërë tamponin 4

I dërguari i BE, Miroslav Lajçak shkruan në Twitter se ka marrë tashmë mbështetjen e 27 vendeve anëtare për të rifilluar dialogun Kosovë-

Nesër me të gjitha gjasat Kosova do të jetë me qeveri të re.

Kosova ka raportuar rritje të numrit të rasteve me Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se sot janë testu