Sulmi në Paris/ Zv/ministri shqiptar rrëfen tmerrin: Isha aty, para 10 minutash…

Postuar: 21/04/2017 - 10:00

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Valon Murtezaj ka qenë shumë afër vendit ku ndodhi sulmi në zonën më të madhe tregtare në “Champs Elysees” të Parisit.

Murtezaj ka thënë për “Klankosova.tv” se ka qenë vetëm 100 metra, nga vendi ku mbetën të vrarë dy policë.

“Kemi qenë afër 100 metra, por ne nuk kemi dëgjuar të shtënat e armëve”, ka thënë Murtezaj.

“Më pas kemi parë forca të mëdha të sigurisë në vendin e ngjarjes”, ka shtuar ai.

Murtezaj ka treguar se ka pasur vetëm dhjetë minuta kohë para sulmit që kishte kaluar nga ajo pikë.

“Për fat të keq terrorizmi është bërë një fenomen dhe askund njeriu nuk po ndjehet i sigurt”, ka theksuar ai.

 

“Po cenohet siguria e të gjithëve pa dallim, nga këto sulme nuk po kursehet askush”, ka thënë Murtezaj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Blerim Reka vlerëson se kryeministri i ri i Kosovës do të përballet me dy detyra të rënda: përballja me akuzat e para të Gjykat

Edhe një tjetër kosovar luftëtar i ISIS-it është vrarë në Siri.

Mbrëmë gjatë orëve të vona, janë sulmuar me armë zjarri zyrat e PDK-së në Skënderaj.

Ish-Kandidati i Komunës së Drenasit në Kosovë, Xhavit Drenori, i cili së fundmi lidhi koalicion parazgjedhor me Lëvizjen Vetëvendosje, ka

Gazetarja dhe tashmë anëtarja e Partisë Demokratike, Arbana Xharra ka folur në emisionin “Komiteti” për herë të parë pas aderimit në part

Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë ka lajmëruar se do të dalë e vetme në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit.

Partitë politike në Kosovë kanë dorëzuar dje në mbrëmje dokumentat formale për koalicionet parazgjedhore, teksa surpriza ka ardhur padysh

Kryeministri i Kosovës, në largim, njëkohësisht kryetar i LDK-së, Isa Mustafa, tha të martën se pas konsultave me drejtues të partisë ësh

Pas një sëmundjeje të rëndë është ndarë nga jeta gazetari i njohur, profesori i universitet Ganimet Klaiqi.

Persona të dyshuar për korrupsion dhe krime, si dhe ata nën hetime dhe me akuza nëpër gjykata, mund të jenë sërish nëpër listat zgjedhore