Thaçi: Kosova nuk ka patur kryeministër më të dobët e më të paditur se Kurti

28/05/2020 - 09:43

Teksa Kosova është në pritje të vendimit të Gjykatës Kushtetuese ditën e nesërme më 29 maj për formimin e qeverisë së re, vijojnë akuzat ndërmjet presidentit Hashim Thaçi dhe kryeminsitrit në detyrë Albin Kurti.

Thçi tha në emisionin "Debat Plus" se kryeministër më të dobët e të paaftë vendi nuk ka pasur që nga periudha e vitit 2000 e deri më tani.

''Kryeministër më të dobët e më të paditur, më të papërgatitur për të udhëhequr këtë zyrë, vendi nuk ka patur nga periudha 2000 e tutje. Kosova ka ndërruar shumë kryeministra. Një kryeministër që një ligj nuk e ka plotësuar në Kuvend, çfarë kërkon prej tj? Çfarë ka bërë për bujqësinë? Biznesin e bogël, të mesëm? Zero", u shpreh Thaçi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Intervistimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, nga Prokurori Special i Dhomave të Specializuara, me seli në Hagë, do të vazhdojë ed

Lidhja Demokratike e Kosovës ka propozuar në seancën e sotme që të futet në rend të ditës ndryshimi i rregullores së Kuvendit, që ia mund

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj i shoqëruar nga stafi menaxhues, realizoi një takim me të gjithë drejtorët e

Këtë të hënë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ndodhet në Hagë ku do të përballet me Gjykatën Speciale pas akuzave për krime lufte.

Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 p

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është në Hagë për t’u intervistuar nga Prokuroria e Posaçme që trajton pretendimet për krime të luftë

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, me anë të një konference për mediat ka thënë se qeveria e tij, ka përgatitur dy skenare për të viju

Me një video-konferencë që po zhvillohet sot mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, n

Mikrobiologu Lul Raka thotë se Kosova aktualisht është në vendin e tretë në Evropë sa i përket numrit të rasteve të të infektuarve me COV

Pak orë para të hënës ku pritet të udhëtojë drejt Hagës, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vizituar varrin e Adem Jasharit, ku kreu n