U vra nga babai, pak vite më parë qëlloi me armë zjarri Noizy-n

27/01/2021 - 19:08

Të tjera detaje zbulohen nga vrasja që tronditi pasditen e sotme kryeqytetin e Kosovës, Prishtinën.

Pasi policia ka marrë njoftimin për të shtënat e raportuara, është nisur me urgjencë në vendngjarje, ku ka arrestuar një person si të dyshuar dhe është konfiskuar një armë e cila mendohet të jetë arma e  perdorur në vrasje.

Sipas mediave kosovare, viktima është personazhi i njohur i showbizit Albert Krasniqi dhe personi që e ka qëlluar mbi të është babai i tij, Skënder Krasniqi, një ish luftëtar i UÇK-së.

Kujtojmë se Krasniqi është arrestuar disa vite më parë si i përfshirë në konfliktin mes grupeve rivale të Hip Popit "OTR" dhe "Babastars", ku gjatë një përleshjeje fizike në Prishtinë, ai qëlloi me armë mbi këngëtarin e njohur Noizy.

Motivet e ngjarjes që shokoi kryeqytetin mbeten akoma të panjohura, ndërsa Alberti dhe babai i tij njihen si biznesmen të njohur në Kosovë.

Albert Krasniqi ishte i martuar me ish-missin e Kosovës, Besa Gashi, por së fundmi ata i dhanë fund martesës së tyre. Nga martesa e tyre ata kanë edhe një vajzë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bilanci i COVID-19 në Kosovë ka shënuar 9 viktima dhe 598 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Akademinë Përkujtimore në shënim të përvjetorit të Epopesë së lavdishme të UÇK-së, ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani b

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 3.177 persona të dyshuar pë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë nderime para varrezave të familjes Jashari në ditën e dytë të Epopesë së UÇK-së.

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti tha se gjatë muajit mars pritet të arrijë kontigjenti i parë prej 33 mijë doza të vaksina

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe

Inspektorati Policor i Kosovës njoftoi se ka arrestuar tetë policë, të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

Instituti i Shëndetit Publik Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe labora

Komitetit për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës me COVID-19, në Kosovë në mbledhjen e kësaj të enjte ka vendosur se nëse do të ketë rrit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit në Kosovë.