Vetëvendosja cakton kandidatët për deputet në Prishtinë

13/01/2021 - 22:18

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e kësaj partie në Prishtinë.

Edhe pse Albin Kurti dhe Albulena Haxhiu janë të dënuar me formë të prerë brenda tri viteve të fundit, Vetëvendosje i ka kandiduar për deputetë.

Më herët në mediat e Kosovës kishin pasur raportime se Kurtit nuk do t’i lejohej kandidimi si deputet, për shkak të po të njëjtit dënim.

Nga Qendra e Prishtinës, kandidatët për deputetë nga Lëvizja VETËVENDOSJE! janë:

Albin Kurti                 Liburn Aliu

Arben Vitia                Xhelal Sveçla

Glauk Konjufca         Fitore Pacolli

Albulena Haxhiu       Hatixhe Hoxha

Kujtojmë që Kosova është në prag të zgjedhjeve të parakohshme, duke qenë se qeveria Hoti doli e paligjshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i Kosovës ka certifikuar emrat e kandidatëve për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit.  

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.468 persona të dyshuar pë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.569 persona të dyshuar pë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa bashkë me kryesinë e partisë kanë bërë homazhe të varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova në 15-vjetorin e

Kandidati për kryeministër në Kosovë, Albin Kurti është shprehur i bindur se do të kandidojë në zgjedhje pasi LVV tashmë e ka dorëzuar li

“Krejt dhe Drejt”, është slogani që Kurti dhe Osmani kanë postuar në profilet e tyre në Facebook.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti deri më tani nuk njeh asnjë vendim të KQZ që ia ndalon kandidimin në zgjedhjet e 14 shkurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mund të pretendojë postin e kryeministrit, por ai nuk do të jetë në radhën e deputetëve të

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.683 persona të dyshuar pë

Aleanca më e fuqishme ushtarake në botë, NATO, është deklaruar se do të vazhdojë ta mbështesë fuqishëm dialogun Kosovë-Serbi.