VIDEO/ Gjarpërinjtë u pushtojnë shtëpinë, familja shqiptare kalon 3 net të vështira në oborr

10/06/2019 - 08:13

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në një familje në fshatin Resinoc të komunës së Lipjanit, në Kosovë.

Gjarpërinjtë kanë pushtuar një banesë, ndërsa 8 anëtarët e familjes janë detyruar të kalojnë natën në oborr, në qiell të hapur.

Zvarranikët janë futur brenda banesës së familjes Ahmeti. Prej tre ditësh njerëzve të kësaj shtëpie u është dashur të lënë godinën.

Përparim Ahmeti, thotë se nata e së enjtes për të ka qenë ndër më të vështirat. Ai tregon se teksa ishte në gjumë, një gjarpër i kishte mbështjellë këmbën.

Sipas burrit, deri më tani ka vrarë vetë 30 gjarpërinj, ndërsa shumë të tjerë ndodhen ende brenda në banesë.

Ata kanë kërkuar ndihmë nga komuna e Lipjanit për të nxjerrë jashtë banesës zvarranikët e për t’u kthyer vetë në të.

Në Komunën e Lipjanit kanë thënë se të hënën sërish do ta vizitojnë këtë familje dhe do t’i shfrytëzojnë të gjitha mundësitë dhe kapacitetet për t’i ofruar zgjidhje.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri para pak ditësh, një qytetar në Prishtinë ka mundur të ushqehet në vlerën e 2 eurove me një sanduiç.

Ambasadori i SHBA-ve në Serbi, Kyle Scott, ka thënë se ‘status-quo-ja’ në Ballkan s’është e qëndrueshme dhe se të gjithë po humbin për sh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, të dielën porositi bashkësinë ndërkombëtare se Kosovës nuk i duhet liria e izoluar, duke iu ref

10 persona janë lënduar pasi aeroplani Boeing i kompanisë AKL Airlanes që po udhëtonte nga Prishtina për në Bazel pati turbulenca të mëdh

Ndonëse kanë kaluar disa vjet që nga vrasja e ish-kandidatit të PDK-së për deputet në Kuvendin e Kosovës në zgjedhjet e 2014, Elvis Pista

Policia e Kosovës ka arrestuar të martën biznesmenin nga Kosova Imer Shahinin, vellai i Besa Shahinit, ministre e Arsimit ne Tirane.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka fa

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajs

Kosova e meriton në jetë në Bashkimin Evropian dhe në NATO ka thënë ish-Pesidenti i SHBA-së Bill Clinton në Prishtinë.