Vrasja e Elvis Pistës, flet e motra: Shumë shpejt pritet zbardhja e ngjarjes

24/03/2016 - 08:18

Pritet që shumë shpejt të zbardhet vrasja e Elvis Pistës, ish-kandidat i PDK-së për deputet në zgjedhjet e fundit në Kosovë.

Në prag të dy vjetorit të vrasjes, motra e tij, Beatrisa Pista-Demiri, tha se po punohet shumë në këtë drejtim dhe se ngjarja është shumë afër zbardhjes.

“Shumë mirë të gjithë e dinë se vrasja në njëfarë formë ka qenë si në filma edhe e përgatitur shumë mirë. Aq e përgatitur në mënyrë profesionale sa që po del të jetë një kafshatë e madhe për hetuesit vendorë. Mund të them lirisht se janë duke punuar shumë, edhe pritet që së shpejti të zbardhet rasti”, tha Pista-Demiri në emisionin ‘Perspektiva”, për portalin “Rahoveci24”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj, ka thënë se ndodhemi në situatën më të rënduar që nga fillimi i pandemisë me COVID-19.

Koordinatori shtetëror i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni, tha se ka kërkuar praninë e përhershme aktive të SHBA-së në try

Thomas Kortendiek, 39-vjeç, është shtetasi gjerman i cili është gjetur i vdekur në rrethana ende të panjohura, në oborrin e një hoteli në

Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, 7 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, duke e çuar në

Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve të tjerë shëndetësorë, kërkoi sot që turni i natës, t’iu paguhet nga 36 euro.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas njoftimit që bëri se ka rezultuar pozitiv me COVID-19, është kritikuar ashpër se nuk respektoi

Kryeministri  i Kosovës, Avdullah Hoti ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Instituti Kombëtar i Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 13 persona të infektuar me koronavirus duke e çua

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla ka njoftuar se autoritetet e Shqipërisë kanë liruar ish-luftëtarin

Ish-komandanti suprem i Forcave të Armatosura të NATO-s, gjenerali Wesley Clark, i cili ka udhëhequr fushatën e bombardimeve, ndaj caqeve