Zbulohet sherri mes babait dhe djalit para krimit të rëndë, postimi i fundit që bëri viktima ishte për të bijën

27/01/2021 - 19:57

Zbulohen të tjera detaje nga vrasja që tronditi Prishtinën, paasditen e sotme. Skender Krasniqi dyshohet se vrau djalin e tij, biznesmenin Albert Krasniqi. 

Babai i viktimës është arrestuar nga Policia e Kosovës dhe është konfiskuar arma me të cilën dyshohet se është kryer vrasja.

“Ejani se e vrava djalin”,- kështu e ka denoncuar rastin babai i Albert Krasniqit, raporton Reporteri.

Dyshohet se viktima ka pasur probleme familjare dhe ka kërcënuar prej disa ditësh familjarët e tij për t’ia plotësuar kushtet që kërkonte, mëson IndeksOnline. Kjo ka sjellë debat të fortë në familje, dhe më pas krimin e tmerrshëm. 

Albert Krasniqi ishte i martuar me ish-missin e Kosovës Besa Gashi, ndërsa së fundmi ata i dhanë fund martesës së tyre, pasi kishin pasur probleme. Alberti ishte në kërkim nga policia për dhunë në familje.

Disa orë para se të vritej, i ndjeri kishte postuar një fotografi të vajzës së tij, në mbishkrimin e së cilës kishte shkruar “Dashuria e babit”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bilanci i COVID-19 në Kosovë ka shënuar 9 viktima dhe 598 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Akademinë Përkujtimore në shënim të përvjetorit të Epopesë së lavdishme të UÇK-së, ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani b

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 3.177 persona të dyshuar pë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë nderime para varrezave të familjes Jashari në ditën e dytë të Epopesë së UÇK-së.

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti tha se gjatë muajit mars pritet të arrijë kontigjenti i parë prej 33 mijë doza të vaksina

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe

Inspektorati Policor i Kosovës njoftoi se ka arrestuar tetë policë, të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

Instituti i Shëndetit Publik Kosovë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe labora

Komitetit për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës me COVID-19, në Kosovë në mbledhjen e kësaj të enjte ka vendosur se nëse do të ketë rrit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit në Kosovë.