Krimi trondit Italinë, tragjedi e 4-fishtë në një familje

Postuar: 12/02/2018 - 19:14

   Katër kufoma janë gjetur në një vilë në Kalabri, Itali. Të gjithë anëtarët e familjes, babai, nëna dhe dy fëmijët janë gjetur pa jetë.

Mendohet se ngjarja e rëndë është regjistruar në orët e vona të së dielës, por ende nuk është zbardhur dinamika e krimit nga ana e policisë. Nuk dihet ende kush ka qëlluar e më pas ka vrarë dhe veten. Tragjedia e 4-fishtë ka zënë faqet e para të shtypit italian.

Policia ka gjetur pa jetë Salvatore Giordano, 57 vjeç, gruan e tij Francesca Vilardi, 59 vjeçe dhe dy fëmijët Giovanni, 26 vjeç dhe Cristiana 31 vjeçe. Policia ka gjetur në shtëpi dy pistoleta pa leje, të cilat dyshohen se janë përdorur për të kryer tragjedinë.

Alarmi është dhënë nga vëllai i 57-vjeçarit, i cili është habitur kur Salvatore nuk është paraqitur në mëngjes në dyqanin që menaxhonin së bashku.

Kur zjarrfikësit hapën dyert e vilës u përballën me skenën e përgjakshme. Hetimet e nisura pritet të hedhin dritë më shumë mbi këtë ngjarje dhe autorin e tragjedisë së 4-fishtë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Emri i Safet Bajrit, i konsideruar kreu i një prej bandave më të rrezikshme kriminale të Shkodrës, është shfaqur sërish të shtunën në med

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një 37-vjeçar një ditë më parë.

Zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari ka zbuluar detaje për operacionin "Oaz", ku u arrestuan 11 persona si pjesë e një bande

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi rezulton se ishte në kërkim prej disa vitesh.

Po rregullonte mbulesën e kamionit, por në një moment është rrëzuar dhe si pasojë ka përfunduar në spital.

Seksioni për narkotikët ka nisur procedimin penal për tre të rinj të moshës 23 – 25 vjeç në Durrës, nën akuzën e “Prodhimit dhe shitjes s

Shtohen rastet e të moshuarve nga Durrësi që tentojnë t’i japin fund jetës.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër, ku ka ndërruar jetë një prej shoferëve të autoambulancave në spitalin ‘Omer Nishani’.

Një vajzë 23-vjeçare në Durrës, që kujdesej për një fëmijë të vogël, është përballur me një incident, pasi fëmija në fjalë i ka rënë në p

Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi dje në Gjirokastër, ku një punonjës ra nga një lartësi, dhe për pasojë u plagos rëndë, është arrestuar ix