Ndodh në Durrës/ E reja "skiftere" i vjedh çantën 56-vjeçarit, në kërkim dhe 2 bashkëautorët

09/06/2018 - 15:32

Një 56-vjeçar në Durrës ka rënë pre e 3 hajdutëve. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë, më datë 07.06.2018 në lagjen 13, Plazh.

Mësohet se 29-vjeçarja M.D., banuese në Durrës, në bashkëpunim me dy shtetas të tjerë, i kanë vjedhur një çantë dorë shtetasit A.M. 56 vjeç, banues në Durrës.

Burimet zyrtare bëjnë me dije se brenda çantës së 56-vjeçarit kishte një shumë monetare dhe disa dokumente.

Policia ka shpallur në kërkim 29-vjeçaren ndërsa po punon për identifikimin dhe kapjen e bashkëautorëve.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, neni 139/2 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 27-vjeçar është arrestuar nga efektivët e komisariatit të Vorës mbrëmjen e sotme në kryeqytet.

Dhuna e ushtruar ndaj tij me mjete të forta e ka lënë të plagosur lehtë, ndërkohë që ndaj dhunuesit ka nisur procedimi penal nga policia

Rreth 3 orë pas vrasjes me thikë të 16-vjeçarit Dionis Vrenozi në Fier është vetëdorëzuar në polici autori i dyshuar Florian G.

Elton alias Kastriot Kila, 37-vjeç, është vënë në pranga nga policia e Elbasanit, në bazë të një urdhër-arresti lëshuar nga autoritetet i

Një aksident me një person të plagosur rëndë ka ndodhur në Pukë këtë pasdite.

Një i ri është gjetur pa shenja jete në qytetin e Fierit gjatë pasdites së sotme.

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një 38-vjeçar një ditë më parë, pasi është kapur me granata dhe ndezësa në lokal.

Një aksident ku janë përfshirë disa makina ka ndodhur sot në mesditë në Fier, në aksin që lidh këtë qytet me Levanin.

Parkimi në vendin e gabuar nga njerëz të papërgjegjshëm në qytetin e Durrësit, sjell mjaft shqetësim për banorët, të cilët i drejtohen pë

Kapet dhe arrestohet shtetasi i shpallur në kërkim i cili goditi me sende të forta dhe nën kërcënimin e armës ka kanosur dy shtetas të tj