Ish-volejbollistja shkodrane humb jetën nga koronavirusi

12/07/2020 - 15:23

Sot humbën betejën me COVID-in 4 pacientë. Në mesin e viktimave është 57-vjeçarja nga Shkodra Gonxhe Rexhepi, ish-volejbolliste e Vllaznisë.

Pasi zbuloi se ishte e infektuar dhe gjendja u rëndua, Rexhepi u transportua tek Infektivi, por pavarësisht punës së mjekëve nuk mundi që të mbijetonte.

Bilanci dhe situata e COVID-19 në vendin tonë vijon të jetë mjaft serioze, teksa për të dytën ditë me radhë në spitalin Infektiv në QSUT kanë ndërruar jetë 4 pacientë duke e çuar në 93 në total numrin e viktimave nga fillimi i pandemisë. Tre viktimat e tjera janë një burrë nga Dibra, një pacient 75-vjeçar nga Durrësi dhe një paciente 81-vjeçare nga Tirana.

Ministria e Shëndetësisë deklaron se situata në spitalin Infektiv vijon të paraqitet e rënduar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier arrestuan në flagrancë M.B., 24 vjeç, banues në

Policia e Durrësit ka proceduar penalisht një 45-vjeçar, për veprën penale "Prishja e qetësisë Publike".

Policia e Durrësit ka ndëshkuar me masë administrative 1 milion lekë, pronarin e një lokali, pasi organizoi dasmë në kundërshtim me Aktin

Detaje të reja janë bërë me dije nga ngjarja  e rëndë që u regjistrua sot në bashkinë  e Veut të Dejës, ku 27-vjeçari Gjin Ndoji u gjet i

Ndalohet njëri nga autorët e dyshuar të ngjarjeve të ndodhura më datë 01.08.2020 dhe më datë 08.08.2020, pranë një hoteli në fshatin Tush

Një i mitur ka shkuar i vdekur në spitalin e Sarandës.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Shkodër, ku person është gjetur i vrarë me armë zjarri.

Një 32-vjeçar ka pësuar dëmtime fizike teksa punonte për ndërtimin e rrugës Gusmar-Kuç.

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë.