1.2 kg kokainë të fshehur tek dritat e sediljes, arrestohet shqiptari (VIDEO)

Postuar: 13/06/2018 - 17:42

   Një shqiptar 38-vjeçar është arrestuar nga policia rrugore në Modena, pasi në makinë i është gjetur rreth 1.2 kilogram kokainë.

Ndalimi i korrierit shqiptar erdhi pasi ai po ecte me shpejtësi në autostradë pavarësisht trafikut të rënduar të pasdites së djeshme.

Pas ndalimit të makinës Volkswagen Golf me targa italiane, policët vunë re disa shenja të çuditshme njollash në dritat mbi sediljet e pasme.

Kjo gjë u ngjalli dyshime dhe kontrolli i kryer zbuloi në çatinë e makinës sasinë prej 1,184 kg kokainë.

Nga verifikimet rezultoi se shqiptari kishte precedentë penalë për përdorim dokumentash false.

Ai u arrestua për mbajtje dhe trafikim lëndësh narkotike.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një e moshuar është gjetur e pajetë paraditen e sotëm në qytetin e Korçës.

Vijon zbatimi i planit të masave nga Specialistët e Qarkullimit Rrugor Durrës për kontrollin e drejtuesve të mjeteve që konsumojnë pije a

Një autobus është përfshirë nga flakët në hyrje të Shkodrës.

Policia e Tiranës vijon zbatimin e planit të masave për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e elementëve me precedent kriminal në fush

7 sekonda i janë dashur vrasësit për të ekzekutuar Boran Berçanën dhe bashkëjetuesen e tij Silvana Ndoci, në prezencë të fëmijës së tyre

Një ndjekje si nëpër filma ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Tiranë, ku dy të rinj nuk i kanë ndaluar policisë duke terrorizuar kryeqytetin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë 30 ditë paraburgim për 60-vjeçarin italian Piero Mormina, që u kap dy ditë më parë m

Policia ka goditur një rast të shpërndarjes së lëndeve narkotike në doza të vogla në Elbasan.

Një tren i linjës Durrës-Elbasan është përplasur me një mjet tip fuoristradë mëngjesin e sotëm.

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në afërsi të Golemit në Kavajë, konkretisht te "Përroi i Agait".