18-vjeçari me “Benz” përplas një person dhe e lë aty, policia e Durrësit e arreston

14/06/2018 - 11:19

Një 18-vjeçar ka përplasur me “Benz”-in e tij me targa AA 313 UA një 47-vjeçar që po lëvizte me biçikletë.

Pas aksidentit, i riu nga Mamurrasi, Sokol Deda, ia ka mbathur nga vendngjarja duke e lënë të plagosurin aty.

Sektori i Policisë Rrugore Durrës ka bërë të mundur identifikimin e mjetit dhe të autorit të larguar nga vendi i ngjarjes në një kohë rekord, dhe arrestimin e tij rreth orë 20:45. Ndërkohë që aksidenti është regjistruar në orën 17:00, në afërsi të lokalit “Europa Park”.

Ndërsa për të plagosurin, shtetasin Agron Zira, 47 vjeç, banues në Thumanë të Krujës, raportohet se ndodhet në spitalin e Traumës, Tiranë, nën kujdesin e mjekëve.

Ndaj 18-vjeçarit rëndojnë dy akuza: largim nga vendi ngjarjes dhe shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Apelit ka lënë në burg Ervis Martinajn ndaj të cilit u dha masa e sigurisë "arrest me burg" për ngjarjen e 4 tetorit në zonën e

Arestohen në flagrancë dy shtetas për veprën penale të dhënies ndihmë për kalimin e paligjshëm të kufirit, si dhe shpallet në kërkim një

Një sërë arrestimesh janë bërë dje nga policia e Shtetit dhe Prokuroria, pas operacioneve të ndërmarra me partnerë ndërkombëtarë.

Policia e Shtetit nën drejtimin e Prokurorisë për Krimet e Rënda dhe në bashkëpunim me agjenci të tjera ligjzbatuese kanë finalizuar përg

Një ditë pasi policia ushtroi kontroll në banesën e Lul Berishës, avokati i tij flet për News24.

Gjykata e Apelit në Tiranë sot do të shqyrtojë kërkesën për liri të Ervis Martinajt.

Rreth 12 orë pas ndalimit nga ''super operacioni'' i RENEA-s dhe FNSH-së është liruar nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, Flamur Avdyli.

Gjatë operacionit të arrestimeve të së dielës në pranga ka rënë dhe Altin Isaraj, vëllai i Drejtorit të  Përgjithshëm të Shërbimeve të Tr

Janë dashur dy vjet përgjime e hetime për zbulimin e aktivitetit kriminal ku akuzohen si të përfshirë edhe dy ish-deputetët socialistë, A

Forca të shumta policie kanë rrethuar mbrëmjen e sotme Sarandën, në kuadër të operacionit të antidrogës të shtrirë thuajse në të gjithë v