25-vjeçari nga Durrësi kapet me drogë në burg

Postuar: 16/05/2018 - 16:03

Një 25-vjeçari nga Durrësi, i cili aktualisht vuan dënimin në burgun e Peqinit, i është gjetur drogë në qeli.

Mësohet se, gjatë kontrollit të ushtruar në ambientet e I.E.V.P Peqin, nga forcat e këtij institucioni, në dhomën e shtetasit A.L., 25 vjeç, banues në Durrës, është gjetur dhe bllokuar në cilësinë e provës materiale 65 gramë lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa.  

Punohet për identifikimin dhe kapjen e personave që kanë futur në ambientet e I.E.V.P Peqin, lëndën narkotike të sekuestruar.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan.   

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Gjirokastër, ku katër të rinj kanë mbetur të plagosur.

   Këtë të martë, qyteti i Lushnjes u trondit nga të shtënat me armë zjarri, kur një i ri i maskuar tentoi të grabisë një bankë të niveli

   Një i moshuar 83 vjeç është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij, në lagjen nr.12 në Durrës.

   Ndërsa kanë qenë nën ndikimin e alkoolit, katër persona nga Durrësi kanë bërë “të fortët” me policinë, duke kundërshtuar shoqërimin e

   Një person i maskuar ka tentuar të grabisë një të nivelit të dytë në qytetin e Lushnjës, por nuk ia ka dalë.

Policia shqiptare ka bërë një sqarim në lidhje me arrestimin e shqiptarit në Greqi, i dyshuar si i lidhur me ISIS.

Një shtetas i shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit, është ndaluar ditën e djeshme.

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në Rinas, ku një makinë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Një fëmijë 6-vjeçar ka përfunduar në spital si pasojë e një aksidenti të ndodhur një ditë më parë në Durrës.

Një aksident në rrugë i ka marrë jetën një të moshuari shqiptar në Itali, teksa po udhëtonte me biçikletë.