26-vjeçari plagos me armë pronarin e një furre buke në Kavajë

15/03/2019 - 08:46

Një 60-vjeçar ka mbetur i plagosur me armë zjarri orët e para të ditës së sotme. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Kavajës, rreth orës 05:00 të mëngjesit në ambientet e një furre buke.

Një 26-vjeçar me inicialet S.T. ka plagosur me armë gjahu pronarin e furrës, shtetasin E. K., 60 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin mjekësor.

Ngjarja dyshohet se ka ndodhur për shkak të një konflikti pronësie. Pas krimit autori është arrestuar menjëherë nga policia e Kavajës me akuzën për veprën penale “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë”, parashikuar nga nenet 76 dhe 22 të Kodit Penal. Materialet hetimore në ngarkim të kësaj ngjarjeje i kaluan prokurorisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia kufitare Delta Forcë dhe Drejtoria e qarkut Vlorë në një aksion të përbashkët kanë kapur rreth 300 kg kanabis në gjirin e quajtur

Një ngjarje e rëndë është shënuar në fshatin Grudë, në Shkodër, ku është vrarë me armë zjarri një person.

Nga Italia, ku ndodhet me punë, Dervis Arapi ka thyer heshtjen duke mohuar akuzat e Policisë se ka vrarë 26-vjeçarin Jurgen Kurti.

Një 75-vjeçar i ka dhënë fund jetës në fshatin Anëvjosë të Memaliajt gjatë ditës së sotme.

Një sasi lënde plasëse ka shpërthyer gjatë natës në oborrin e një banese në Durrës.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot ku një punëtor ka humbur jetën gjatë punës në rikonstruktimin e urave në Rrugën e Kombit.

Dy ditë pas ekzekutimit me 20 plumba të Jurgen Kurtit, policia ka shpallur në kërkim djalin e të ndjerit Agim Arapi, ngjarje e ndodhur në

Dy persona janë plagosur si pasojë e një aksidenti mëngjesin sotëm në qytetin e Korçës.

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë pasi u kapën me heroinë dhe kanabis në Tiranë.

Një 37-vjeçare shqiptare është arrestuar nën dyshimin se ka ndihmuar grupe kriminele shqiptare që të pajisen me 500 pasaporta britanike.