31-vjeçari merret peng teksa priste autobusin

24/08/2019 - 17:18

Një 31-vjeçar shqiptar është rrëmbyer teksa priste në stacionin e autobusit. Për këtë ngjarje policia greke ka arrestuar katër persona të moshave 19, 41, 49, si dhe 35 vjeç, me origjinë shqiptare gjithashtu.

Mësohet se autorët rrëmbyen të riun dhe e mbanin peng në një shtëpi në Nemea, ku e lidhën dhe e kërcënuan se do t'i duhej të  paguante 10,000 euro që pengmarrësit ta lironin. “Po e do kokën, gjeji paratë”, i ishin drejtuar ata.

31-vjeçari i rrëmbyer ishte zhdukur prej 20 ditësh dhe të afërmit e tij që jetonin në Shqipëri të alarmuar rreth fatit të tij kishin bërë denoncim në polici.

 Policia arriti të lokalizojë shtëpinë dhe, pas një operacioni të koordinuar, liruan 31-vjeçarin, duke arrestuar të katër autorët e dyshuar, të cilët janë vënë nën akuzë dhe po hetohen nga Prokuroria.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e përshkallëzimit të dhunës në f

Dy vëllezër shqiptarë, 26 dhe 29 vjeç janë vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohen për shpërndarje kokaine.

Të paktën 20 refugjatë afganë u gjetën nga policia sot ndërsa ecnin në këmbë përgjatë autostrades Vlorë -Fier.

Ky është momenti kur të arrestuarit e operacionit “Mezhgorani” dërgohen në Komisariatin e Policisë në Gjirokastër pas ndalimit nga polici

Shpërthen tubi i kaldajës në shkollën "Janaq Kilica" në qytetin e Fierit.

Policia e Shtetit ka arrestuar 30 persona sot në kuadër të operacionit policor të koduar “Mezhgorani” ku u arrestua edhe botuesi Henri Çi

Mëngjesin e të premtes, rreth orës 08:50, në qytetin e Laçit, një mjet me drejtues shtetasin E.Ll., 37 vjeç, ka aksidentuar këmbësoren, s

Një automjet ka shpërthyer gjatë orëve të vona të natës në fshatin Zgafnor të Njësisë Administrative Zall Herr.