34-vjeçari shqiptar kapet me kokainë dhe 30 mijë euro

11/11/2019 - 16:30

Policia italiane ka arrestuar një 34-vjeçar shqiptar pasiakuzohet përtrafikim të kokainës.

Nga mediat fqinje mësohet se në pranga ka rënë shtetasi  A.M., 34 vjeç, banues në Firence, teksa po shëtiste në qendër të Pisotias.

Nga kontrolli i makinës, që e kishte marrë me qira u gjetën dhe sekuestruan më shumë se 10 mijë euro, të cilat dyshohen se janë përfituar nga trafiku i kokainës.

Më pas në shtëpinë e tij në Firence, u sekuestruan 34 gram kokainë, peshore precize, materiale të përshtatshme ambalazhesh, si dhe 20 mijë euro shtesë.

Gjykatësi vendosi masën e sigurisë “arrest shtëpie” për shqiptarin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Durrës.

Parandalohet një ngjarje e rëndë kriminale e cila mund të përfundonte në vrasje të trefishtë.

Gjykata e Korçës ka lënë në masën e sigurisë “arrest me burg”, Anterio Kaloshin, i arrestuar si ekzekutori i ngjarjes së rëndë në Pograde

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur sot në Kakavijë, ku prej ditësh qytetarët shqiptarë po presin në radhë për të kaluar kufirin.

Policia e Durrësit njofton se ka arrestuar në flagrancë një 37-vjeçar kosovar, pasi tentoi të kalojë kufirin në mënyrë të paligjshme.

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Fushë-Krujë.

Një 21-vjeçar shqiptar është arrestuar, pasi në makinën që udhëtonte iu gjetën 4 kilogramë kokainë.

Familja Reçi nga Gjorica e Bulqizës është terrorizuar pak minuta më parë, pasi një person ka gjuajtur në ajër me armë zjarri të dyshuar a

Policia e Durrësit njofton se forcat blu kanë shpëtuar një 25-vjeçar, i cili po rrezikonte të mbytej në plazhin e Currilave.

Policia e Qarkut Durrës njofton se ka ndëshkuar me masë administrative 1 milion lekë, 3 pronarë subjektesh dhe me mbyllje të aktivitetit