4 adoleshentë nga Durrësi përfundojnë në telashe, ja ç’kanë bërë një javë më parë

19/01/2018 - 18:36

   Një javë pas denoncimit të pronarit të një dyqani ushqimor në zonën e plazhit, në Durrës, policia ka arritur të identifikojë autorët e vjedhjes së 6 shisheve me pije freskuese.

Sipas policisë, autorët janë 4 adoleshentë nga Durrësi, shtetasit V.GJ, K.M, A.M dhe L.B, respektivisht 16, 15, 16 dhe 15 vjeç,

4 të rinjtë, në datë 12 janar, kanë vjedhur në dyqanin e shtetasit A.L. 60 vjeç 6 pije freskuese dhe janë larguar menjëherë.

Një javë më pas, 4 adoleshentët përballen me akuzën për konsumimin e veprës penale “Vjedhje”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një biznesmen 34-vjeçar, pronar i një lokali dasmash, është ndarë në mënyrë të parakohshme nga jeta në Kavajë.

Një 19-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi dyshohet se ka kanosur me armë një person tjetër.

21-vjçari G. Kokaj është dhunuar me mjete të forta gjatë natës në Lezhë.

Interpol Tirana vijon bashkëpunimin me homologët, për kapjen dhe ekstradimin e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

KMT kallëzon penalisht për “shpërdorim detyre” katër zyrtarë të Bashkisë së Himarës.

Ndërron jetë një pushuese 69-vjeçare në plazhin e Ksamilit.

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Policia e Vlorës ka shpallur në kërkim një person, i cili ka kanosur sot punonjësit e Agjensisë Kombëtare të Bregdetit gjatë ushtrimit të

Dhjetë mijë maska që dyshohet të jenë prodhuar në vendin tonë​​ janë sekuestruar në portin e Ankonës nga Guardia di Finanza.

Autoritetet Gjyqësore Holandeze, konkretisht Prokuroria e Amsterdamit, Holandë, kanë përcjellë një kërkesë për ndihmë juridike, në të cil