Për 6 ditë do të festonte ditëlindjen, i riu shqiptar nuk ia del dot pas aksidentit tragjik

07/02/2020 - 10:42

Për pak ditë do të mbushte 20 vjeç, por një aksident i tmerrshëm ia ndërpreu ëndrrat në mes. 

Tomas Hoti, mbrëmjen e 31 janarit pësoi një aksident të tmerrshëm. Ai u dëmtua rëndë dhe u dërgua në spital, ku luftoi me vdekjen për 6 ditë. Por të enjten, Hoti do të mbyllte sytë përgjithmonë për shkak të plagëve të rënda.

Përveç dëmtimeve në bark dhe kraharor, ai kishte marrë plagë të rënda edhe në kokë, pasi makina e tij tip “Fiat” u përplas me një furgon në autostradë.

I riu Tomas Hoti lindi në Shkodër. Ai ishte zhvendosur së bashku me familjen në Macchiagodena disa vite më parë. Kishte dy vëllezër dhe punonte në një ofiçinë. Me 12 shkurt do të mbushte 20 vjeç.

Hoti ishte një person shumë i dashur nga komuniteti ku jetonte.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një operacion anti-drogë është zhvilluar në Voula, afër Athinës, në Greqi që ka çuar në arrestimin e 6 shqiptarëve.

Një video që tregon momentin e ekzekutimit të shqiptarit Ilir Zelka brenda një lokali në Brazil është publikuar tashmë nga mediat vendase

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e ndodhur paraditen e së martës në Balldren të Lezhës, ku Hilë Gjini, 43 vjeç, u qëllua me armë

Në vijim të kontrolleve parandaluese policore, ndër të tjera, rrugorët e kryeqytetit kanë konstatuar dhe arrestuar një drejtues mjeti, pë

Pas një hetimi 3-mujor është vinalizuar sot operacioni i koduar “Vela”.

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Durrës-Tiranë, sa kalon Sukthin.

Bien në prangat e Policisë së Durrësit 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Një tjetër qendër masazhi që përdorej për shfrytëzim prostitucioni është zbuluar nga policia e Tiranës në zonën e “Don Boskos”.