67-vjeçari nga Durrësi shkakton aksidentin e frikshëm, përplasen dy kamionë

12/07/2018 - 16:24

Një aksident i frikshëm është regjistruar në aksin Rrogozhinë-Kavajë. Dy kamionë janë përplasur në fshatin Gosë, ditën e djeshme e për pasojë ka përfunduar në spital drejtuesi i njërit automjet.

Nga burimet zyrtare mësohet se 67-vjeçari D.V., banues në Shkozet, Durrës, teksa drejtonte mjetin kamion tip "Scania", ka goditur nga mbrapa mjetin tip "Man", i ndaluar në korsinë e krahut të djathtë.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi E.E., vjeç 41, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet në ngarkim të 67-vjeçarit u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë, për veprën penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit", sipas nenit 290 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy ditë më parë, në orët e pasdites ka ndodhur një tjetër ngjarje kriminale në Shkodër.

Policia italiane ka arrestuar 4 shtetas shqiptarë me akuzën e trafikut të drogës.

Një 27-vjeçar ka përfunduar në arrest pasi është kapur me kokainë në automjetin e tij.

Është dënuar me 25 vite burg shqiptari i cili cilësohet si bossi i kokainës në Angli.

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga menxaherin e firmës dhe një nga teknikët, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në Fabrikën e Çimentos në

Goditet një rast i trafikimit të minave me telekomandë, ndërsa është arrestuar një 28-vjeçar.

Familjarët e 39-vjeçarit që i vuri flakën vetes në makinë kanë treguar se janë të shokuar nga ngjarja.

Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ka qëlluar me armë në dasmën ku ishte i ftuar, ndërkohë që është proceduar në gjendje të l

Në vijim të zbatimit të Forcës së Ligjit në territor, Seksioni për hetimin e krimit ekonomik në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë dhe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth mesnatës në lagjen nr 1, pranë kampit të punëtorëve, në Korçë.