Aksident dhe tapë në timon, arrestohen dy drejtues automjetesh

07/10/2019 - 14:11

Dy drejtues automjetesh janë arrestuar nga policia në Krujë, njëri pasi ka shkaktuar aksident me pasojë plagosjen e një të moshuari dhe tjetri për shkak se ishte i dehur në timon.

Më datë.06.10.2019 u arrestua në flagrancë shtetasi K. K., 59 vjeç, banues në Nikël, Krujë, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”. Në aksin rrugor Fushë Krujë - Tiranë duke drejtuar mjetin tip Golf ka aksidentuar  shtetasin këmbësor  F. T., 71 vjeç, banues në Tiranë, i cili ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë, nën kujdesin e mjekëve.

Po ashtu, ditën e sotme u arrestua në flagrancë shtetasi Y.S., 42 vjeç, banues në  Krujë, për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”. Ai u kap duke drejtuar mjetin tip Benz në gjendje të dehur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një grua i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga kati i pestë i një pallati.

Pasditen e sotme, rreth orës 16:30, në lagjen nr.13, Durrës, pas një konflikti të çastit, shtetasi A.S. dyshohet se ka qëlluar në ajër me

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar këtë pasdite në lagjen numër 13 të Durrësit.

Ky është momenti kur Policia e Durrësit arreston në flagrancë 5 persona në rrugën e Plepave.

Finalizohet operacioni "Segmenti", i zhvilluar nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Durrës, i cili ka

Tre të rinj nga Tirana u arrestuan nga policia e Korçës për dhënie ndihme ndaj  shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kun

SPAK kërkon arrest me burg për 7 personat nga Vlora të cilët u prangosën gjatë operacionit ndërkombëtar anti-drogë, Shqipëri- Itali.

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

Arrestohet në flagrancë një 20-vjeçar, pasi tentoi të kalonte kufirin me dokumente të falsifikuara. Ndalohet po ashtu në Durrës edhe një

Një shqiptar i cili merrej me droge në Londër është burgosur ditën e djeshme për pastrim parash dhe shpërndarje kokaine.