Aksident me vdekje në autostradën Tiranë-Durrës

22/11/2019 - 18:23

Një kalimtar, i cili po kalonte rrugën është goditur për vdekje në autostradën Tiranë-Durrës.

“Më datë 22.11.2019, ora 17:40, në autostradën TR-DR, shtetasi Sh. Sh. i datëlindjes 1982, duke drejtuar mjetin Fiat ATP me targa italiane EV 310 KF, ka aksidentuar me pasojë me vdekje shtetasin këmbësor, ende i paidentifikuar, i cili ka ndërruar jetë.”- njofton policia e Durrësit

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit, ndërkohë që drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambjentet e Policisë për veprime të mëtejshme. 

Javët e fundit ka pasur një rritje të ndjeshme të aksidenteve rrugore, me pasojë vdekjen, kryesisht të personave të rinj në moshë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoritetet irlandeze kanë arrestuar një ditë më parë dy shqiptarë, të afërm me njëri-tjetrin.

Një aksident ka ndodhur në afërsi të fshatit Rembec në Korçë.

Një shqiptar 34-vjeçar me iniciale A.V u arrestua së bashku me bashkëshorten e tij, J.V. 28 vjeçe.

Një aksident është regjistruar sot në aksin nacional Berat - Ura Vajgurore, në vendin e quajtur “Otllak”, ku  një ambulancë është përplas

Publikohen pamjet e operacionit te Policisë teksa u lirua 23-vjeçari maqedonas, i cili ishte marrë peng nga tre persona në kodrat e Farkë

I dhunonte vajzën, por edhe pse kishte një urdhër mbrojtjeje, një person nga Mirdita nuk u ndal dhe i hodhi edhe granatë vjehrrit të tij

Ditën e sotme u ekstradua nga Italia 32-vjeçari, Ergest Avdiu, i cili është një prej të akuzuarve kryesorë për vrasjen e biznesmenit Vasi

Konstandin Xhuvani u dënua me 35 burg në vitin 2015 për vrasjen e katërfishtë që kreu në Tiranë në nëntor të 2014-s.

Vijon bashkëpunimi i Interpol Tirana me homologët për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar për vepra të rënda penale.

Një sasi e vogël tritoli ka shpërthyer pak para mesnate në kryeqytet.