Aksident në autostradë, makina përplas këmbësoren

14/03/2019 - 13:58

Një aksident me pasojë plagosjen e një këmbësoreje ka ndodhur sot, rreth orës 12:30, në autostraden Lezhë – Milot, në vendin e quajtur Kryqezini i Spitenit.

Nga burimet zyrtare mësohet se shtetasi Z.M. 72 vjeç, duke drejtuar mjetin e tij tip Opel, ka aksidentuar shtetasen këmbësore L.N 70 vjeçe, e cila është dërguar në spitalin e Lezhës dhe ndodhet nën kujdesin mjekësor.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e Policisë, për veprime të mëtejshme hetimore proçedurale.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Lezhë, po kryejnë veprimet në vendngjarje për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoritetet italiane kanë arritur të vënë në pranga dy shqiptarë, përkatësisht 24 dhe 35 vjeç, me inicialet N. F.

Ndërhyrja e Policisë ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti ndërsa ka arrestuar një 19-vjeçar.

Një aksident ka ndodhur sot në mesdite në rrugën Tiranë-Fushë-Krujë në afërsi të Valiasit.

Një 35-vjeçar nga Berati është arrestuar pas kallëzimit të bërë për ngacmim seksual.

Një 23-vjeçar u arrestua në Vlorë pasi u kap me doza kokaine dhe armë zjarri.

Policia e Fierit ka finalizuar një operacion antidrogë duke arrestuar tre persona me lidhje familjare me njëri-tjetrin të cilët akuzohen

Dy persona janë arrestuar në Elbasan, pasi akuzohen për plagosjen e një shtetasi.

Katër shqiptarë janë arrestuar në Itali, pasi akuzohen për grabitje në disa zona të Italisë Veriore kryesisht nga Piemonte në Lombardia.

Një aksident i rëndë automobilistik ndodhur ditën e sotme në Rumani i mori jetën Oficerit të Kontaktit të Shqipërisë pranë Qendrës për Fo

Zbulohet emri i 57-vjeçarit nga Durrësi që iu sekuestruan llogari bankare me vlerë 30 milion lekë dhe 5.770 euro, si dhe 7 pasuri të palu