Aksident tragjik, humb jetën shqiptari

14/06/2018 - 17:40

   Një shqiptar është përplasur për vdekje nga një automjet në autostradën A13 Bologna-Padova në Itali, rreth orës 15.00. Sipas mediave vendase, viktima është 44 vjeç kurse identiteti i tij nuk është bërë me dije.

Shqiptari ishte shofer i një kamioni dhe kishte ndaluar në korsinë e emergjencës për të rregulluar ngarkesën e kamionit.

Në momentin që doli nga mjeti, u përplas nga një makinë “Volksëagen Passat” që drejtohej nga një 54-vjeçar. Fatkeqësisht shqiptari ndërroi jetë menjëherë.

Policia shkoi në vendngjarje dhe mbylli autostradën për disa minuta. Drejtuesi i mjetit që përplasi për vdekje 44-vjeçarin shqiptar u shoqërua për t’u marrë në pyetje në lidhje me shkaqet e ngjarjes.

Aksidenti tragjik shkaktoi rradhë kilometrike në autostradë dhe vetëm rreth orës 16.30 trafiku u kthye në normalitet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shqiptar është arrestuar nga karabinierët në qytetin e Taranto-s.

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka nisur inspektimin në disa prej tyre.

Gjykata dha masën e sigurisë “arrest me burg” për Kujtim Koxhën, i cili vrau me armë zjarri tre persona dhe plagosi një tjetër.

Autori i vrasjes së trefishtë në fshatin Shëlli të Matit do të dalë sot në Gjykatë për t’i komunikuar masën e sigurisë.

Një i ri shqiptar është goditur barbarisht në Itali nga një grup nigerianësh.

Një 27-vjeçar nga Durrësi është rrahur një ditë më parë në zonën e plazhit dhe si pasojë e dhunës ka mbetur i plagosur lehtë.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit Bu

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan - Kombinati metalurgjik.

Në zyrën operative të policisë së Durrësit, një ditë më parë, ka mbërritur një telefonatë që njoftonte për të shtëna me armë në ajër në z