Aksident tragjik në Itali, humb jetën i riu shqiptar (FOTO)

13/02/2020 - 19:25

Një shqiptar që po udhëtonte me makinën e tij, ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në Itali, pasi automjeti me të cilin udhëtonte u përplas me një kamion.

Viktimë e këtij aksidenti të rëndë është i riu Endri Zaimi, 25 vjeç. Endri, baba i dy fëmijëve të mitur, ishte duke u kthyer nga turni i tretë në kohën e përplasjes, raportojnë mediet e vendit fqinjë.

Automjeti i tij tip Volvo V50 është dëmtuar rëndë, gjë që i ka shkaktuar vdekjen në vend të të riut, ndërsa shoferi i kamionit nuk ka pësuar lëndime. Ngjarja ndodhi në orët e para të ditës në zonën e La Seças, në Itali. Ekipeve të shpëtimit u shtë dashur të bllokojnë trafikun për të nxjerrë trupin e të riut shqiptar nga makina dhe për të larguar dy mjetet e përfshira në përplasjen fatale.

Menjëherë në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe policia që po hetojnë mbi rastin. Nuk dihet ende çfarë e shkaktoi aksidentin tragjik, ku humbi jetën i riu nga Lushnja. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një operacion blic për goditjen e veprimtarive kriminale është duke u zhvilluar në qytetin e Elbasanit.

Një aksident i rëndë ndodhi këtë mbrëmje në fshatin Voskopojë të Korçës, ku i plagosur mbeti një i ri.

Gjashtë persona kanë rënë në pranga, pasi akuzohen se po tentonin të fusnin në Shqipëri fibra kancerogjene të quajtura ndryshe si Amiant.

Një 19-vjeçar shqiptar, Osvaldo Kenka ka ndërruar jetë, teksa ndodhej në klasë pasi ndjeu një shtrëngim në kokë, qafë dhe në gjoks.

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Korçës. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të segmentit të Voskopojës.

Policia ka arrestuar dy vëllezër në Lezhë pasi kanë goditur për shkak të detyrës punonjësit e Policisë Bashkiake.

Një 36-vjeçar shqiptar është arrestuar në Holandë teksa po udhëtonte me tren në linjën Breda-Roterdam.

Zbulohet emri i shqiptarit të arrestuar dy ditë më parë në Itali, i akuzuar për trafikun e 120 milionë eurove kokainë.

Arrestohet në flagrancë nga Policia Rrugore 46-vjeçari, i cili duke drejtuar mjetin e punës zetor, ka aksidentuar një këmbësor të mitur.

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla në Durrës, arrestohet në flagrancë 21-vjeçarja, e cila u kap