Aksidenti me vdekje i 17-vjeçarit, arrestohet shoferi 18-vjeçar

11/11/2019 - 13:46

Pas aksidentit mbrëmjen e së dielës ku humbi jetën një 17-vjeçar, është arrestuar shoferi i mjetit që shkaktoi përplasjen.

Burime nga policia kanë bërë me dije se është vënë në pranga shtetasi me inicialet F. F., 18 vjeç, banues në Tiranë, i cili gjatë drejtimit të mjetit, ka humbur kontrollin duke u përplasur me automjetin tip “Porsche”, i cili ishte ndaluar në sensin e djathtë të rrugës.

Si pasojë e përplasjes së fortë dhe dëmtimeve të marra, ka ndërruar jetë në spital adoleshenti me iniciale K. V.,17 vjeç, si dhe u plagosën jashtë rrezikut për jetën tre të tjerë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:00 të mbrëmjes së djeshme, në aksin rrugor Tiranë – Elbasan.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia italiane ka arrestuar një natë më parë një të ri shqiptar, i cili më herët ishte arratisur nga burgu në Carinola, më datë 26 maj

Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit ka finalizuar operacioni “E-TRACE”, për goditjen e krimeve kompjuterike.

Gjykata e Tiranës ka vendosur dënimin me 18 muaj burg nga gjykimi të shtetasit turk Selami Simsek, i arrestuar në të njëjtën ditë me mësu

Mediat lokale italiane informojnë se autoritetet janë vënë në kërkim të shtetasit shqiptar Viktor Qosja 58 vjeç i cili prej datës 19 jana

Ndalohet një 52-vjeçar nga Fushë-Kruja, i shpallur në kërkim kombëtar.

Një automjet është aksidentuar dhe ka rënë në një kanal në fshatin Risili të Vlorës. Automjeti nga përplasja ka marrë flakë.

Një 61-vjeçar nga Tirana arrestohet nga policia, pasi ka shkelur urdhrin e mbrojtjes dhe ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj g