Aksidentohen dy shqiptarë në Greqi, njëri humb jetën

23/01/2020 - 11:03

Një 40-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik të ndodhur në qytetin e Selanikut në Greqi.

Viktima po udhëtonte me motor, kur u përplas nga një makinë shkruajnë mediat greke. Automjeti që u përfshi në aksident, drejtohej nga një vajzë 21-vjeçare me origjinë shqiptare.

Në vendngjarje shkuan me urgjencë ekipet e emergjencës, për t’i dhënë ndihmën e parë 40-vjeçarit shqiptar. Për fat të keq, ky i fundit nuk mundi të mbijetonte për shkak të plagëve të rënda.

Shkaqet e aksidentit janë të paqarta. Policia greke po kryhen hetime për zbardhjen e dinamikës së ngjarjes. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tre shqiptarë u arrestuan pasi ishin përfshirë në një rrjet të gjerë të trafikut të drogës me qendër në Inverclyde, në Angli.

Perplasjet per kryeministrin percajne koalicionin fitues në Malin e Zi.  Udhëheqësit e Frontit Demokratik pretendojnë se mbajtësi i listë

Policia ka sekuestruar në Peqin makinën e blinduar të ish-drejtorit të Policisë së Elbasanit, Edmond Koseni.

Zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë e ndodhur pasditen e sotme në Durrës, ku 17-vjeçari Elvin Zira u plagos me mjet prerës, thikë.

Policia e Durrësit dhe Forca e Posaçme "Shqiponjat" kane kapur dhe shoqëruar në ambientet e Policisë, autorin e dyshuar te plagosjes me m

Një 17-vjeçar ka mbetur i plagosur me thikë pasditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në Sukth dhe i lënduar ka mbetur adoleshenti Elvin Zira.

Dy persona kanë përfunduar në prangat e Policisë së Shtetit pasi tentuan të kalojnë kufirin me dokumente të falsifikuara.

Dy të rinj janë arrestuar në Elbasan për shpërndarje të lëndëve narkotike. Në pranga kanë përfunduar D. P., 25 vjeç dhe R.

Një 41-vjeçar i cili falsifikonte formularët për hyrjen në Greqi të emigrantëve shqiptarë është arrestuar nga Policia.