Aksidentohet makina e ambasadës ruse, lëndohet shoferi

10/07/2019 - 18:24

Një aksident ka ndodhur sot në Librazhd, ku është përfshirë makina e ambasadës ruse. Aksidenti ka ndodhur tek kthesa e Murrashit, ku mjeti tip “Benz” i diplomatëve rusë ka humbur kontrollin.

Mësohet se i plagosur në aksident ka mbetur shoferi i mjetit të ambasadës, ndërsa ende nuk dihet nëse diplomati Alexandër Karpushin ka qënë në mjet në momentin e përplasjes.

Paraprakisht dyshohet se aksidenti ka ndodhur për shkak të lagështirës në rrugë për shkak të reshjeve të shiut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy motra në Dibër kanë ushtruar dhunë dhe kanë kanosur nusen e vëllait të tyre të moshës 28 vjeçe.

Vijojnë kontrollet në ambiente të ndryshme, për të evidentuar dhe goditur ushtrimin e aktivitetit të paligjshëm të lojërave të fatit.

Kapet dhe ndalohet një shtetase nga Durrësi, e shpallur në kërkim për veprën penale "Mashtrimi".

Është ekstraduar nga Vjena, një shtetas i dënuar me burgim të përjetshëm.

Një grabitje me armë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në banesën e dy të moshuarve në qytetin e Korçës.

Mbrëmjen e kësaj të hëne janë sekuestruar 55 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar.

Marsida Qatja e ftuar në “Open” ka rrëfyer edhe njëherë gjithë ngjarjen e ndodhur në Kavajë disa ditë më parë, ku humbi jetën 41-vjeçari

Një aksident tragjik u ka marrë jetën dy adoleshentëve në SHBA, ndërsa një i tretë ka mbetur i plagosur.

Ditën e djeshme. dy shqiptarë ranë në prangat e policisë italiane, nën akuzën e trafikimit të drogës.